Projekt lázeňského domu se nedávno dostal do rukou radních v Hustopečích. Z dokumentu vyplývalo, že by mohl stát za Křížovým vrchem. Ovšem mnoho otazníků kolem projektu nakonec podle slov starostky Hany Potměšilové rozhodlo, že lázně v Hustopečích nebudou. Aspoň prozatím.

S nápadem na vybudování komplexu, který by nabízel kromě jiného i léčebné kůry pro novorozence, přišel soukromý investor. „Měl vizi na vystavění lázní společně s takzvanými ostrovními domy, tedy s energeticky soběstačnými. Ovšem hlavní problém byl, že neměl projekt podložený penězi. Evidentně se vyznal v technologiích, ale jinak to působilo jen jako vysněná představa bez reálného základu," reagovala na zamítnutý projekt Potměšilová.

Starostka rovněž uvedla, že v Hustopečích v současné domě řeší změny územního plánu a v lokalitě nad Křížovým vrchem by se výstavbě nebránili. „Nemáme nic proti lázním, ale nyní od toho jako město dáváme ruce pryč. Jednáme ve veřejném zájmu a tohle není ten případ. Celý projekt na nás působil více než podezřele," podotkla první žena města.

Se záměrem využít prostory nad známým hustopečským kopcem souhlasila i obyvatelka Radka Straková. „Kdyby tam vznikl nějaký zajímavý komplex, tak proč ne. Ale bez větších zásahů do přírody," doplnila Straková.

Se stejným projektem se navíc investor, jehož jméno se redakci nepodařilo dohledat, prezentoval například i v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku. „Mluvila jsem s tamním starostou, který mi potvrdil, že dokonce už viděl i vizualizace a na webových stránkách tento investor dopředu nabízel domy k prodeji," zmínila starostka.

Avšak internetová stránka s vizualizacemi nebyla včera už funkční.

Lázeňský dům měl v Teplicích vzniknout podle tamního starosty Jana Kubáta na soukromém pozemku. „Teprve nedávno za mnou došel jeden muž, který mě na tento projekt upozornil. Jsem starostou teprve od dubna, ale za tu dobu se nám do rukou žádný takový projekt nedostal. Nerad bych nějak spekuloval, jestli se opravdu taková stavba chystá," řekl Kubát.

O vybudování lázní uvažovali před několika lety i v Kloboukách. Chtěli využít silně mineralizovaný pramen vody, který město odkoupilo od Moravských naftových dolů. Pracovníci jej tehdy objevili při hledání ropy.

Jedinou možností užít si léčebnou kůru mají lidé na Břeclavsku jen v Lednici. „Jezdí k nám lidé z celé jižní Moravy. Zahraniční klientela méně," sdělila manažerka Eva Zavoralová z Lázní Lednice.