Například Petr Zálešák poukázal na nadcházející teplý víkend. Podobně se vyjádřila Simona Svobodová. „Letos se permanentka opravdu nevyplatila. Večer si nezaplavete, protože pro malý počet návštěvníků se zavírá dřív, a když je horko, tak musíme do Vracova," postěžovala si.

O POLOVINU MÉNĚ

V Kyjově byla letos sezona na úrovni předcházejících let, kromě loňského výjimečně tropického roku. Devatenáctkrát museli provozovatelé dokonce kvůli nepřízni počasí zavřít. „Návštěvníků letos přišlo 15 800, oproti loňsku je to propad o polovinu. V biotopu byla situace obdobná," uvedl ředitel kyjovských technických služeb, které se o areály starají, Oldřich Talaš.

Díky ohřívání vody si mohou dovolit provoz i za horšího počasí na hodonínském koupališti. „Bazén ohříváme na pětadvacet stupňů, brouzdaliště má šestadvacet," prohlásil vedoucí koupaliště Libor Bartoš.

Snahou ale přesto je využít počasí a nabídnout lidem možnost posledního koupání. Kvůli nižší návštěvnosti se musela upravit otevírací doba, ta je nyní od jedenácté do devatenácté hodiny.

Kromě Hodonína si ohřívané vody užívali lidé také v Uhřicích. Jenže tam od neděle cedule hlásí zavřeno. Pro nedostatek návštěvníků. Kvůli nezájmu se chystají zazimovat i bazény ve Veselí nad Moravou. „Nyní je teplota vody v podstatě nižší, než byla v červenci. Po sezoně máme navíc poruchy čerpadel a museli bychom dělat zkoušky vody, a to se na dva teplé dny neoplatí," prohlásil ředitel Služeb Města Veselí nad Moravou Pavel Bouda.

Kromě počasí hraje roli i nedostatek personálu. „Nejsou plavčíci. Jde o studenty, kteří prošli kurzem plavčíka. Většina z nich nastupuje v září do škol. Najít seriózní plavčíky není jednoduché," poukázal Talaš.

Ve Veselí by kromě zajištění plavčíků byl problém s provozem bufetů. „Nájemci se potýkali s nižšími tržbami," zdůvodnil Bouda.

POD STŘECHOU

Příští týden otevřou kryté bazény na Hodonínsku. „V úterý startujeme. Plavání pro veřejnost bude v úterý, čtvrtek a sobotu," uvedl ředitel bzenecké základní a mateřské školy, která bazén provozuje, Jiří Adamec.

Ve stejný den spustí provoz také plovárna v Ratíškovicích. Hodonínský krytý plavecký bazén i sauna zůstávají nadále z důvodu rekonstrukce uzavřené.

Nadcházející víkend má být zřejmě posledním s vhodným počasím k venkovnímu koupání. „V pátek očekáváme nejvyšší denní teploty pětadvacet až devětadvacet stupňů Celsia," informovala Andrea Kvapilová z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

MAGDALÉNA KUNRTOVÁ