Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, víceúčelové hřiště v Joklově ulici nabídne prostor pro tenis, volejbal i nohejbal. Oproti původním předpokladům se ovšem prodraží. A také zdrží.

Původní termín výstavby víceúčelového hřiště byl totiž stanovený do konce loňského září. Od té doby ale už má radnice schválené dva dodatky ke smlouvě, vždy z důvodu posunutí termínu stavby. Nejprve do 30. června letošního roku.

V současné době platí termín realizace do konce listopadu. Ani s ním to ovšem nevypadá nejlépe. „Důvod? Místní obyvatelé pěti rodinných domků podali odvolání proti stavbě. Jednoduše ji nechtějí. Přitom s doplněním lokality Joklova o chybějící typ sportovního zařízení bylo počítáno už od začátku výstavby," informovala mluvčí vyškovské radnice Dana Ryšánková.

Prachařová je z přístupu lidí zklamaná. „Nedokážu pochopit, proč by byl někdo proti jeho výstavbě," prohlásila Vyškovanka.

Záležitost tak dál zůstává nedořešená. „Momentálně se jí zabývá krajský úřad, který řeší druhé kolo odvolání. Čekáme tak na jeho vyjádření," zmínila Ryšánková.

Kromě odsouvání termínů ale stavbu provází také navýšení ceny. „Na víceúčelové hřiště jsme vyčlenili osm set padesát tisíc korun," prohlásil loni místostarosta města Břetislav Usnul. Ve výběrovém řízení se však ukázalo, že stavba bude dražší.

Vítězem se stala slavkovská firma specializující se na výstavbu umělých sportovních povrchů. „Původní investiční záměr výstavby je z února 2015. Po zpracování projektové dokumentace jsme ho ale museli zaktualizovat. V nákladové části uváděl částku milion tři sta padesát tisíc korun," vysvětlila mluvčí Ryšánková.

K navýšení ceny podle ní došlo zejména kvůli zvětšení rozměrů víceúčelového hřiště, zvýšení plotu, náročnějšímu řešení odvodnění, výstavbě krytých laviček a zvětšení výměry přístupového chodníku a zpevněné plochy pro kryté lavičky.

Pro hřiště by zvedla ruku i Ivana Plhalová. Sice je už v důchodu, ale její tři vnoučata by novou plochu uvítala. „Navíc je nedaleko v plánu další výstavba, tudíž další obyvatelé zanedlouho přibudou," zdůraznila Plhalová.

ALENA GRYCOVÁ
MICHAELA BERGEROVÁ