Na sraz se zájemci mohou registrovat do dvanáctého června prostřednictvím internetových stránek www.skodadobrodruh.cz. „Chceme oslovit i majitele vozů, kteří mají pocit, že zrovna jejich auto na sraz nepatří. Pomalu se dostáváme do doby, kdy každá starší škodovka, zejména pak ta s motorem vzadu, je vzácná. Sraz je ale také o lidech. Pro ty chystáme takový program, aby se nikdo nenudil," uvedl PR manažer srazu Miroslav Martinek.

Setkání se uskuteční v rekreačním centru Vyhlídka v Blansku-Češkovicích. Na programu budou například orientační soutěže, sprinty na čas či soutěže zručnosti, které prověří nejen auta, ale i řidiče. „Soutěžící budou třeba poznávat díly, házet do dálky nebo si budou muset poradit s diagnostikou závad v motorovém prostoru," řekl dále Martinek. Bude se vybírat také automobil srazu nebo osobnost srazu.

V sobotu odpoledne si zájemci škodovky budou moct prohlédnout na parkovišti vedle hotelu Dukla. Odehraje se tam jízda zručnosti a auta se tam budou řadit na spanilou jízdu městem. Připraven bude i malý program pro děti.

Pořadatelé předpokládají, že stejně jako v minulých letech přijede několik desítek majitelů starších i novějších aut značky Škoda. Akce je součástí mezinárodní pohárové soutěže čtyř srazů.