Po přezkoumání ministerstvo uvedlo, že nezpochybňuje skutečnost, že se v odpadu nacházel i nějaký nespálený. „V průběhu řízení se ale nepodařilo prokázat, kdo je jejich vlastníkem a kdy se příměsi do odpadu dostaly," uvádí za resort v rozhodnutí ředitel odboru výkonu státní správy Jaroslav Pospíšil. Tedy zda je přivezl pracovník Ekotermexu, nebo byly přimíchané v zařízení společnosti Sita.

Navíc to, že pracovníky Ekotermexu nechtěli následně na skládku pustit, shledali úředníci jako neobvyklý postup proti běžné praxi. „Přebírající pracovník má zkontrolovat, zda odpad odpovídá tomu deklarovanému. Nesrovnalost je například v tom, že pracovníci Sity nezjistili žádné příměsi ani při přebírání, ani při uložení na překladiště, ale až dodatečně. Přesné datum není ve spise uvedené," stojí v rozhodnutí.

Vyrozumění od ministerstva dostalo vedení společnosti v úterý. „Celou projednávanou věc v odvolacím řízení ministerstvo zastavuje. Pokutu dvě stě tisíc korun, kterou nám uložila Česká inspekce životního prostředí, tedy ruší," sdělil ředitel spalovny Jan Hanák.

Obchodně-provozní manažer Ekotermexu Václav Podrápský zmínil, že se vše jeví jako konkurenční boj mezi firmami. „A porušení zákona z naší strany byla od počátku uměle vytvořená kauza. Jsme rádi, že nám dal odvolací orgán za pravdu. Na činnost firmy neustále dohlíží množství státních orgánů. V případě jakýchkoliv problémů bychom museli nedostatky okamžitě odstranit," upozornil Podrápský.