Pořadatelé letos soutěž spojili s několika koncerty. „Snažíme se přijít s něčím novým, a to jak pro dívky, tak pro veřejnost. Proto jsme se rozhodli celou soutěž propojit s nadací Modrý hroch a také koncerty Megatour Miss víno, na kterých se finalistky lidem představí," uvedl ředitel soutěže David Hladký.

Mladé ženy se o korunku „poperou" po roční pauze způsobené změnami v organizaci. Zatímco dříve se na akci podílelo deset vinařů, nyní je soutěž plně v režii Vinařství 
U Kapličky. „Potřebovali jsme tedy čas na sestavení kvalitního programu," poznamenal Hladký.

Dívky se představí v červnu na koncertu Michala Davida, v červenci přijede do Zaječí Olympic a další měsíc pak Chinaski. Na finálovém večeru, který se uskuteční pátého září, se role moderátora zhostí Leoš Mareš. V nových jízdárnách valtického zámku k té příležitosti zazpívají Lucie Bílá a Marek Ztracený.

Veřejný casting

Mezi finalistky patří Sylva Šimordová z Brna, Markéta Billová z Fryštáku, Zuzana Nováková z Šanova, Markéta Pospíšilová z Prostějova, Kateřina Müllerová z Brna, Markéta Rosická z Hrušovan u Brna, Nela Mandátová z Jevišovic a osmičku uzavírá Monika Beránková z Hranic.

Další dívka se do konečné finálové desítky dostane na veřejném castingu v pátek v Retro music clubu v Zaječí. Poslední soutěžící dostane šanci šestnáctého května v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách.

Letošní turné finálových dívek má ukázat krásu vinorodých krajů. „Krásné ženy 
a víno patří dohromady. Víno je samo o sobě výborné, ale když vám jej nalívá navíc půvabná žena, je to zážitek o to větší," nechal se slyšet vinař Oldřich Fůkal z Velkých Pavlovic. Odtud také pochází vítězka prvního ročníku Miss víno Barbora Pleskačová. „Soutěž mi byla jedině přínosem. Byla to pro mě velká zkušenost a zároveň příležitost k dalším pracovním podmínkám," vyprávěla Pleskačová, jež po své výhře zamířila na mezinárodní soutěž Miss Tourism International do Číny, kde se dostala mezi nejlepších deset. Cesta na světovou soutěž čeká také vítězku letošního klání.