Jednání vlády o rizikové části lesa se uskuteční ve středu. „Hejtman poděkoval premiérovi a ministrům vnitra a zemědělství za zpracování návrhu řešení, na které Břeclavsko čekalo od sametové revoluce. Kraj a město žádaly řešení několik let, teprve Sobotkův kabinet tento apel vyslyšel," uvedla Kapitančíková.

Řešit situaci mají Lesy České republiky s celkovými náklady kolem padesáti milionů korun prostřednictvím tendru na specializované pyrotechnické firmy. Ty budou na likvidaci spolupracovat s policisty. „Předpokládá se, že práce začnou ještě letos a celých pět set hektarů bude vyčištěno za osm až deset let," doplnila mluvčí.

Procházky i houby

Vedení Břeclavi zprávu přivítalo. Místostarosta Milan Vojta (ANO 2011) označil Boří les jako riziko pro obyvatele. Ti místo využívají k procházkám, jízdě na kole nebo při hledání hub. Narazit přitom na stále funkční granáty není problém. „Budeme rádi, když se s odstraňováním nevybuchlé munice začne. Jako město se do toho sami pustit nemůžeme, jde o příliš nákladnou věc," sdělil Vojta.