Na místo přiletěl i vrtulník. „Šlo o tři muže, které si převzali do péče lékaři. Všichni měli spíš lehká až středně těžká poranění. Z důvodu kapacity vrtulník transportoval pouze jednoho z nich. Dva skončili v bohunické fakultní nemocnic, třetí, ačkoliv nešlo vyloženě o dítě, v brněnské dětské nemocnici," uvedla Zuchová.

Příčinu havárie vyšetřovali policisté. „Osobní auto značky Citroën ZX jelo směrem od Otnic do Bošovic. V mírné levotočivé zatáčce řidič strhl řízení vpravo a najel na krajnici, která se s autem utrhla, a skončilo na střeše. Alkohol u řidiče nebyl zjištěný. Na autě vznikla škoda asi za čtyřicet tisíc korun," popsala vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.

V místě havárie zasahovali také hasiči. Podle mluvčího Jaroslava Mikošky dělali pouze opatření proti vzniku požáru a pomáhali s odtažením auta z pole. „Vyprošťovat jsme nemuseli," poznamenal Mikoška.

Nehoda u Bošovic nebyla jediná, která v neděli krátce po poledni zaměstnala hasiče, policisty a lékaře. Řešili také nehodu v Rousínově, kde se srazilo osobní auto s dodávkou. „Jednadvacetiletý motorista jel se Škodou Favorit od Vyškova. Začal zastavovat u krajnice, aby jeho spolujezdec mohl vystoupit. Za autem však jela v té době dodávka značky Iveco, jejíž řidič si nevšiml zastavujícího auta a narazil do něj," uvedla policejní mluvčí.

Po střetu zdravotníci odvezli řidiče i spolujezdce z favoritu s lehkými zraněními do nemocnice. Na autech vznikla asi sedmdesátitisícová škoda. „Dechová zkouška u obou řidičů vyloučila, že by před jízdou pili alkohol," zmínila Šebková.