Případ z Horních Bojanovic není ojedinělý. Ztrátu v hodnotě zhruba tří set tisíc korun bude muset dorovnat 
i Tělovýchovná jednota Němčičky, která spravuje tamní koupaliště. „Máme za sebou nejhorší sezonu za posledních pět až deset let. Teploty nad třicet stupňů panovaly maximálně dva až tři dny, což nestačí. Po třech teplých dnech teprve lidé začnou chodit ve větších počtech. Alespoň drobnou náplastí je přítomnost sportovců v našem areálu, jehož součástí je i bazén. Ti se chodí koupat i v chladných dnech," řekl správce rekreačního areálu v Němčičkách Jaroslav Stávek

Ten je s červenými čísly koupaliště smířený. „Nejde 
o výdělečnou záležitost. Ve ztrátě jsme každoročně," upozornil Stávek. Jak dodal, pokud se nezlepší počasí, také němčičské koupaliště zavře letos své brány už brzy.

Deštivé letní klima odradilo od cesty na koupaliště i Martinu Přikrylovou z Moravského Žižkova. „Léto nestalo za nic. Na koupališti jsem byla letos jen třikrát. Počasí mě otrávilo," postěžovala si Přikrylová.

Merkur s rekordem

To provozovatelé kempů se na končící sezonu nedívají jen 
v černých barvách. Na počasí sice jsou závislí, ale ne tolik jako koupaliště. Nabízejí totiž doprovodný program.

To je i případ pasohláveckého kempu Merkur. Sezonu tam zachránily úspěšné víkendy, jeden z nich byl dokonce rekordní. „V sobotu devatenáctého července jsme zaznamenali největší počet vstupů do kempu za poslední roky. Panovalo tehdy největší vedro a k rekordu přispěl i Hvězdný večer se známými zpěváky. Také následující dva víkendy byly velmi úspěšné," ohlížela se Marcela Čáslavová z Pasohlávské rekreační společnosti, která kemp provozuje.

A pokračovala. „O víkendech je návštěvnost velmi slušná, i když je chladno," překvapila Čáslavová. Na celkové zhodnocení letošního léta si zatím netroufá, ani špatné počasí však podle ní nezpůsobí výraznější ztráty.

Na končící hlavní sezonu se nedívá s hořkostí ani jednatelka kempu Apollo u Břeclavi Irena Sadílková. „Vždy záleží na počasí a na maličkostech. Například oba státní svátky v červenci vyšly letos na víkend. Případný prodloužený víkend by nám hodně pomohl a ovlivnil celou sezonu," uvedla Sadílková.

„Celkově jsme ale nějaký větší úbytek v obsazenosti kempu nezaznamenali, sezona byla průměrná," uzavřela Sadílková, která ještě nezná přesná čísla. Kemp Apollo se stejně jako každý rok uzavře na konci září. Sezonu tak ještě může vylepšit případné pěkné babí léto.

VÁCLAV PETRŮ