V polovině června stavební práce zavřou ulici Prokopa Holého, Raisovu, Slovenskou a Polskou, ale i ulici Potoční a Lipovou v Příměticích. Na konci školního roku a počátkem prázdnin by měli řidiči počítat s uzavřením Kunštátské a Krátké ulice. Důvodem všech vyjmenovaných uzavírek jsou práce na opravách povrchu komunikací.

Lidé by měli vzít na vědomí i komplikace na náměstí Republiky. „Z důvodu položení potrubí v chodníku do vodojemu na náměstí Republiky bude uzavřena souběžná komunikace se silnicí od křižovatky s ulicí Čermákovou po křižovatku s ulicí Kollárovou. Uzavírka potrvá od poloviny června do konce září," uvedla mluvčí města Znojma Zuzana Pastrňáková s tím, že objízdná trasa není stanovena.

Dopravě ve Znojmě by se mělo podle plánu uzavírek ulehčit až o prázdninách. Řidiče trápí řada neprůjezdných silnic jak ve městě, tak v nejbližším okolí. Rekonstruují silničáři, ulice zavírají opravy vodovodu i rekonstrukce náměstí.

Chybí koordinátor

Podle představitelů města neexistuje nikdo, kdo by všechny stavební práce od různých institucí a dodavatelů koordinoval. Neutěšený stav dopravy ve Znojmě vnímá denně učitel autoškoly Aleš Handl. „ Věřím, že jsou nynější opravy nutné, ale měl by tu být někdo, kdo je koordinuje a naplánuje či povolí postupně a ne takhle najednou," uvedl před časem Handl.Pro zvětšení rozklikněte.

Podle místostarosty Znojma Pavla Balíka, který má dopravu ve své gesci, je současná situace ve Znojmě negativně ovlivněná souběhem několika různých na sobě nezávislých akcí. „Opravuje se silnice číslo II/408, dělá se rekonstrukce vodovodu a s ní související práce v okolí Jarošovy ulice a pracuje se i na dalších místech. K plánovaným opravám ve městě se nyní přidalo Ředitelství silnic a dálnic nebo silničáři s tím, že mají dodavatele a potřebují uzavřít danou silnici. I když nedávno například odbor dopravy na radnici zamítl žádost o povolení uzavírky Rooseveltovy ulice," řekl Balík.

Místostarosta potvrdil, že chybí koordinátor, který by se staral o to, aby se neobjevilo množství uzavírek, které by ochromily dopravu tak, jak se to stalo nyní. „Příslušné instituce by se měly postarat o to, abychom včas věděli, co a kde se bude dělat. Koordinace by byla více než vhodná. Budu se snažit vyvolat jednání pro to, abychom měli na stole plán připravovaných akcí a abychom mohli ovlivňovat sladění oprav silnic. Nejdůležitější je obchvat který by dopravě ve Znojmě výrazně odlehčil," dodal Balík.