O problémech charity na současné adrese v Sacharovově ulici už Hodonínský deník Rovnost informoval (čtěte ZDE). České dráhy organizaci vypověděly pronájem a budovu prodaly. Majitel ji hodlá využívat od začátku následujícího měsíce.

Charita tak v poslední době usilovně hledá nové zázemí. Pokusila se využít i své kanceláře, jejich kolaudace pro sociální služby ale neprošla. „Máme obavy, aby nám krajský úřad neodebral registraci," uvedl ředitel hodonínské charity Václav Salajka.

Vedení města přišlo s čerstvým řešením. Noclehárna a nízkoprahové denní centrum, kde najdou pomoc lidé bez domova, se může přestěhovat do malých kasáren. Je ale otázka, jestli to půjde. Objekt má kolaudaci od vojenského stavebního úřadu a není zcela jasné, pro jaké účely. „Připravujeme už nějaké zaměření, potřebujeme udělat stavební úpravy. Podali jsme žádost o pronájem. Čeká nás stěhování, musíme ale vše někam uložit. Kvůli tomu si nejspíš pronajmeme i sklad," doplnil Salajka.

Místo charitě má navíc uvolnit Romské středisko Hodonín, které v kasárnách sídlí. Nyní se pro ně hledají náhradní prostory. V úvahu přichází například náměstí Bohuslava Martinů. „Byla zmínka o bývalé družině někdejší základní školy Duhovka, ale zatím to nikdo neupřesnil," uvedl místopředseda střediska, které se zaměřuje na práci s dětmi a mladistvými a řešení nezaměstnanosti, Miroslav Malík.

Podobně se vyjádřil i starosta Lúčka. „Ještě není nic rozhodnuté. Stále jednáme," upozornil starosta.

Případnému stěhování se ovšem Malík nebrání. „Pokud získáme patřičné místo k tomu, abychom mohli naši činnost dále rozvíjet, vadit nám to nebude," dodal místopředseda.

Hodonínská charita nabízí nocleh a služby denního centra od roku 2003. Centrum je zdrojem materiální a potravinové pomoci, stejně tak jako různého poradenství.