Ovšem… „Práce jsou bohužel zastavené. Zájemce, pro kterého to firma dělala, couvl 
a zřejmě odchází z České republiky. Je to škoda, vše bylo 
v souladu s územním plánem, ale nedá se nic dělat," říkala Filipovičová.

Se zástupci společnosti se ve čtvrtek redakci nepodařilo spojit. Na dotaz poslaný mailem nezareagovali. Firma ale má prostor u frekventované silnice mezi Hodonínem a Břeclaví v nabídce na webových stránkách. Poutá především blízkostí dálnice D2, několikakilome¬trovými vzdálenostmi od hranic se Slovenskem 
i Rakouskem či oblastí s levnou pracovní silou. „Ideální pro přeshraniční logistiku," píše se k plánovanému a zatím nenaplněnému projektu.

Nová pracovní místa

Ředitel projektů CTP na jižní Moravě Tomáš Budař v minulosti Deníku Rovnost řekl, že firma má v místě povolení 
k výstavbě dvou budov. „Slibujeme si, že díky blízkosti dálnice budeme atraktivní pro logistické firmy," zmínil Budař v dřívějším obsáhlém rozhovoru o plánech společnosti v Jihomoravském kraji. Ve čtvrtek nezvedl telefon. Ačkoliv u Hrušek podle starostky práce začaly a poté zase skončily, úředníci v Břeclavi, pod kterou Hrušky spadají, o zahájení nevědí. „Stavebnímu úřadu oficiálně nikdo nic neohlásil. Stavební povolení vydané je, ohlášení k zahájení ale nedorazilo. Podle všeho došlo jen ke skrývce ornice," sdělil mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek.

O jak velkou halu mělo jít, zůstávalo bez odpovědi. Stejně jako otázka, kolik zaměstnanců by tam našlo obživu. „Pro obec by to výraznější ekonomický přínos nejspíš nemělo, ovšem slibovali jsme si nová pracovní místa," zmínila starostka Filipovičová s tím, že už byla s kolegy pozvaná na obhlídku obdobné výrobní haly poblíž Brna. Tam firma postavila několik průmyslových areálu. Jeden stojí rovněž v Pohořelicích.

S potřebným množstvím pracovníků však může být problém. Na Břeclavsku jej pociťují především strojírenské podniky. Některé kvůli tomu hledají pracovní sílu i v zahraničí. Na nedostatek příležitostí k výdělku si nemohou stěžovat ani v Mikulově. „Zaměstnanost v České republice nabrala takových obrátek, že bez práce nemusí být nikdo. Od firem z okolí je neustálá poptávka," reagoval tamní starosta Rostislav Koštial.