„Pálava je krásné místo, kam jezdí lidé 
z celé republiky. A hodně jich zavítá i k nám do Café Fara. Otevření Muzea kávy byl tedy logický krok," řekl Miroslav Džiuban pro web Kávové listy,
z jehož článku Břeclavský deník čerpal.

„Domek číslo jednatřicet je starý asi sto let, stejně jako vystavované kávovary," poukázal na zajímavou shodu zakladatel klentnického kávového impéria Radek Džiuban.

S vytvořením muzea mu pomáhali Michal Křižka a Manuel Bertarello. Právě oni kávovary do tamní sbírky vyhledávali ve Francii a Itálii. „Hledal jsem hlavně technicky zajímavé a méně rozšířené stroje, které reprezentují celou historii espressovačů. A je vidět, že se nám to povedlo," pochvaluje si výsledek Manuel Bertarello.

Nejvzácnějším kouskem sbírky je kávovar značky Gaggia Internazionale ze čtyřicátých let minulého století. Nejstarší kávovar, který v Klentnici mohou zájemci vidět, je předchůdce espressovačů z roku 1890, neboli překapávač. Většina ze strojů pochází z půdy kavárenských rodin, které už dávno své kavárny zavřely, ale kávovary si nechaly na památku.

Podle Bertarella má rodina Džiubanů ještě několik dalších kávovarů, které se do muzea nevešly. V plánu je tak neustálé rozšiřování sbírek.

„Ano, plánujeme další expozici. Bude začínat interaktivní výstavou o pěstování kávy a pokračovat zpracováním kávových zrn, pražením, mletím a skončí tady u kávovarů," nastínil další plány Radek Džiuban.

Muzeum kávy je otevřené každý pátek, sobotu a neděli od deseti do devatenácti hodin. Od června do září je v plánu rozšíření návštěvní doby na všechny dny v týdnu.