V současné době soukromý investor František Slezáček, který lesopark na konci města hodlá vytvořit, čeká, až bude pozemek zavezený hlínou. „Mělo to být hotové do konce loňského roku. Předpokládám, že firma, která tam zeminu naváží, to zvládne co nejdřív. Letos má být lokalita zatravněná," naznačil Slezáček.

To ostatně potvrdil taky ivanovický starosta Jozef Heretík. „Nejde sice o majetek města, ale mám informaci, že zatravnění i zalesnění se bude řešit už na jaře," upřesnil Heretík.

Základ lesoparku vytvoří právě firma, která teď do lokality vozí hlínu. „Jakmile vyroste tráva, začnu taky s výsadbou. Doufám, že to bude do konce letošního roku," zmínil Slezáček s tím, že už zřejmě brzy půjde k zemi bývalá cihelna, kterou získal v restituci spolu s pozemky a je trnem v oku místních obyvatel.

Na radnici už by měla ležet jeho žádost o demolici. „Chtěl jsem ji nechat zbourat už loni, ale potřeboval jsem získat souhlasná stanoviska od několika podniků, třeba od poskytovatele elektřiny nebo plynařů. Doufám, že už je to všechno a povolení k demolici mi ivanovičtí úředníci vydají co nejdřív. Půjde k zemi hned, jak to bude možné," ujistil Slezáček.