Břeclavský rodák studoval v severovýchodní Číně jen s minimem dalších Evropanů. „Kromě mě byla na univerzitě ještě jedna Slovenka, Němec, Ital a také Američan. Jinak samí Asiaté," ohlíží se Chmelka.

Novinový seriál s názvem Čína očima studenta z Břeclavi vznikal právě v Shenyangu. „Vedení univerzity články vřele uvítalo. Údajně se videoklip dostal až na čínské ministerstvo školství a nyní slouží jakožto vzor pro rekrutování nových zájemců o studium čínštiny," popisuje Břeclavan.

Ten později pokračoval ve studiu na Xiamen University. V Asii tak strávil pět let. Dnes je vedle svých pokračujících čínských aktivit spolupracovníkem Centrály cestovního ruchu Jižní Moravy. Na starosti má, jak jinak, Čínu.

Devětadvacetiletý Chmelka současně nyní připravuje knihu, jejíž základem má být právě novinový seriál. „Pokud se podaří najít sponzora nebo získat dotace, mohly by upravené a doplněné články o Číně, její kultuře, osobních poznatcích a prožitcích vyjít v knižní podobě s barevnou fotopřílohou," potvrzuje.