Připomínky k návrhu jízdního řádu, který má platit od letošního prosince podaly města Boskovice i Velké Opatovice. Nelíbí se jim, že ve všední dny místo deseti párů spojů pojede sedm a v neděli místo sedmi spojů jen dva, oba odpoledne. V sobotu dokonce nemá jezdit žádný.

„Ve všední dny mezi osmou ranní a druhou odpolední neměl jezdit v podstatě žádný vlak, chceme proto, aby do této mezery alespoň jeden spoj ještě přidali. Zásadní je i to, že v sobotu neměly jezdit vůbec žádné vlaky, proto jsme požádali alespoň o dva spoje, stejně jako mají jezdit v neděli," přiblížil velkoopatovický starosta Jiří Bělehrádek.

To Boskovičtí chtějí o víkendu zachovat nejlépe všechny spoje. „Nelíbí se nám ubírání spojů o víkendu, ani to, že v sobotu nepojede vůbec nic. Podle sčítání pasažérů totiž jezdí lidí stále dost. V neděli by se určitě hodil nejméně jeden dopolední spoj," popsala místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Mluvčí Kordisu Květoslav Havlík přislíbil, že se společnost při konečné tvorbě jízdního řádu pokusí alespoň částečně připomínkám vyhovět. „Bude to kompromis mezi oběma stranami. Jaká bude konečná podoba jízdního řádu, bude jasné až v září," doplnil Havlík.

Starosta Šebetova sice neposlal Kordisu připomínky, ale k novým jízdním řádům se také vyjádřil. „Konstatoval jsem, že se mi taková úprava jízdních řádů nelíbí, ale respektuji ji jako logický vývoj. Autobusy v Šebetově totiž doslova "kanibalizovaly" vlaky. Pro Šebetovské je lepší zajít na několik metrů vzdálenou zastávku uprostřed obce než ujít dva kilometry k zastávce vlaku. Vlakem pravidelně jezdí jen tak dva až tři místní, kdežto autobusem mohou lidé jet každou hodinu na oba směry," uvedl starosta Zdeněk Čížek.