Dělníci pracují v úseku mezi dvěma kruhovými objezdy. Přestože vznikly teprve před několika lety, jeden z nich je součástí oprav.

Podle Petra Snášela z městského odboru stavebního a životního prostředí je předpokládané trvání objížďky až do konce roku. „Oprava bude v rozsahu odbroušení celého povrchu, položení nové obrusné vrstvy. Celkový čas se protáhne mimo jiné z důvodu, že se oprava koná po polovinách silnice, aby nemusel být veden celý provoz ulicemi Mikulova," uvedl Snášel na městském webu.

Investorem rekonstrukce je Ředitelství silnic a dálnic. Podle dostupných informací si firma, která práce vykonává, požádala o více než tříměsíční termín kvůli případné nepřízni počasí znemožňující využití potřebných technologií. Optimistickou variantou je ukončení prací o měsíc dříve.

Zejména v úvodních dnech se řidiči jedoucí ze směru od Rakouska dostávali až k zábranám, když předtím přehlédli upozorňující značení. Zmatek nastával ve chvíli, kdy se pokoušeli vrátit a dostat na objížďku. Problémy museli řešit policisté. Dálniční i ti dopravní z Břeclavi. „Je třeba výraznější značení, případně závora. Uvidíme, jak to půjde dál a zda budou nutná další opatření," uvedl vedoucí břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach.

Mezitím se stížnosti obyvatel množí kvůli nemožnosti nájezdu z vedlejších ulic. Z ohlasů vyplývá, že řidiči, pokoušející se dostat na objížďce na hlavní, jsou odkázání na dobrou vůli ostatních a pouštění. Mikulovanka Buštová vzpomněla situaci, kdy projetí jedné křižovatky trvalo až hodinu. „Připadá mi, že nad tím nikdo nijak nepřemýšlel. Přála bych každému, kdo o tom rozhodoval, ať si to zkusí. Všechny boční trasy jsou ucpané. Navíc se v místě opravuje chodník, takže je objížďka ještě zúžená," doplnila žena.

Kudy jedou auta
Objízdná trasa vede po ulicích Valtická, Komenského, 22. dubna, Brněnská a směr na Brno. Jde o jednosměrnou trasu: po celou dobu objížďky trasa Brno-Vídeň vede pořád po stávající silnici. Ve směru Vídeň-Brno se jezdí po objízdné trase přes ulice Mikulova. Po dobu uzavírky z důvodu neprůjezdnosti kruhového objezdu nebude obsluhována autobusová zastávka Bosch a Jednota.
Zdroj: město Mikulov