Rozšířené parkoviště, které na nějakou dobu vyřešilo potíže s nedostatkem parkovacích míst, už zase nestačí. „Je to hrůza, stojím tady už deset minut a pořád nemám kde zaparkovat," posteskl si jeden z řidičů, který nechtěl zveřejnit své jméno.

Spolumajitel polikliniky Karel Klanica o problému ví. „Návštěvníkům jsme ulehčili tím, že jsme zvětšili parkoviště pro zaměstnance a nájemníky uvnitř areálu. Jiný vhodný prostor pro vybudování parkoviště teď nemáme," konstatoval Klanica.

Podle něj by mohlo ke zlepšení situace přispět rozšíření ordinačních hodin až do odpoledne u některých lékařů.

Zaparkovat u sousední nemocnice bývá ráno ještě nesnadnější. Parkovacích míst je tam minimum. Mnozí proto nechávají auta u polikliniky.

Zjistí obsazenost

Ředitelka nemocnice Janka Bambasová má řešení připravené, chybí ale peníze. „Plán na nové parkoviště vně areálu, nedaleko toho pro zaměstnance, existuje. Máme dokonce 
i studii. Vše závisí na získání peněz. Nedostatek míst na parkování vnímám jako závažný problém, proto se ho letos budu snažit řešit. S krajem i městem," slíbila Bambasová.

Situaci podle ní ještě zhoršilo zřízení rezidenčních parkovacích míst v přilehlých ulicích Fintajslova a Bří. Mrštíků. „Dopoledne bývají mnohá z nich neobsazená. Pokud tam ale některý z pacientů zaparkuje, dostane nesmyslně botičku," kritizovala ředitelka.

Starosta města Pavel Dominik si nemyslí, že by v těchto ulicích bylo tolik parkovacích míst, aby to vyřešilo problém. „Navíc si nejsem jistý ani tím, že tam dopoledne nikdo neparkuje," zmínil Dominik. Ten už zaúkoloval velitele městské policie, aby zjistil obsazenost.

Radnice je ale připravená jednat s nemocnicí o vybudování nového parkoviště směrem k třídě 1. máje. Podobně již dříve investovalo do bočního parkoviště u polikliniky. „Začlenili bychom ho do systému a díky parkovnému postupně vymazávali náklady," nebránil by se takovému nápadu starostu. Ještě lepší by ale podle něj bylo, aby investici 
v řádech statisíců zaplatil kraj, jemuž nemocnice patří.

Další variantou je zapojení soukromého investora, který chce ve stejné lokalitě stavět zařízení pro potřeby společnosti zabývající se ve městě poskytováním sociálních služeb. Parkovací místa by byla součástí projektu. „Ať tak či onak, bude to běh na delší trať," vyjádřil se Dominik.