Matky dokonce zorganizovaly petici, kterou předložily městu. Našly jiné místo. „V klidnější a podle nich vhodnější lokalitě. Město vypadalo, že návrh bere vstřícně. A dalo jim naději, že by v místě mohlo být. Ve skutečnosti ale dokončilo hřiště v původním místě vedle školky," přiblížil opoziční zastupitel Šarman.

Starosta Bučovic Radovan Válek o iniciativě matek ví. Upřesnil důvody, proč herní prvky nemohly vyrůst jinde. „Hřiště bylo v lokalitě vedle školky umístěné už předtím. Celé jsme ho ale museli nechat zbourat a postavit znovu. Jeho stav byl špatný. O tom jsme Bučovany informovali už na začátku roku. Když už jsme ale měli všechno připravené, tak nás matky oslovily, že by chtěly plochu jinde a že nesouhlasí s vybranými herními prvky," zdůvodnil Válek. Podle něj ale přišly pozdě. Vedení města muselo návrh probrat s těmi, kteří se na stavbě finančně podíleli. „Stanovisko matek jsme se dozvěděli na poslední chvíli. Závěr byl takový, že bychom nestihli proinvestovat peníze z dotace, které jsme dostali na tento rok. Kdybychom na podzim začali připravovat všechno od začátku, hřiště bychom nestihli a o peníze z dotace přišli," vysvětlil šéf bučovické radnice.

Matky v petici navrhovaly přesun hřiště do lokality Záhumení. To bylo ovšem podle starosty nereálné. „To místo je naprosto nevhodné. Je tam pouze asi šest metrů prostoru mezi silnicí a potokem. Je potřeba si uvědomit, že herní prvky mají nařízenou i dopadovou plochu, která je u těch větších klidně pětimetrová. Nevešlo by se tam," dodal Válek.

Podle obyvatelky Kloboučků Boženy Hlaváčkové je vina na obou stranách. „Vždycky je to o domluvě. Ta ale naprosto selhala. Výsledkem toho je hřiště, které se matkám s dětmi nelíbí jak umístěním, tak i tím, co na něm je. Mělo se to všechno začít řešit včas. Souhlasím ale s rozhodnutím starosty, že hřiště v Záhumení je nesmysl. Další plocha by se nicméně postavit určitě měla. Tak aby to matky s dětmi z druhého konce Kloboučků neměly daleko," sdělila Hlaváčková.

Řešení ale nakonec existuje. A je poměrně nečekané. Vznikne totiž ještě jedno hřiště. „Těm, kteří nejsou spokojení s umístěním plochy, jsme se rozhodli vyjít vstříc. Postavíme proto ještě jedno a použijeme na něj peníze z rozpočtu na příští rok," slíbil bučovický místostarosta Jiří Horák.

Zastupitel Šarman další hřiště podporuje. „Myslím, že je to momentálně jediné rozumné řešení. Doufám, že to celé nejsou pouze plané sliby pro uklidnění obyvatel," doplnil Šarman.