"Výsledek hledání je ale negativní," řekl mluvčí Krajského státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Nalezení samopalu přitom mohlo výrazně přispět k objasnění vraždy.

Za Toflovu vraždu poslal loni v říjnu brněnský krajský soud na devatenáct let do vězení Radka Sobotku a Tomáše Trkana. Kauza skončila u vrchního soudu, k němuž se odvolali. Tam Sobotka nečekaně změnil výpověď a mimo jiné v ní uvedl, že samopal po vraždě hodili do zarostlého rybníka v Popůvkách.

Státní zastupitelství proto požádalo policii, aby věc prošetřila. Rybník nejprve prohledali potápěči. Do druhého hledání nasadili policejní specialisté také detektory kovů. Chtěli tak zjistit, zda zbraň nezapadla do bahna. Přestože jde podle policistů o velmi výkonná zařízení, nic se nenašlo.

Zbraň tedy buď někdo našel a odnesl, anebo v rybníku vůbec neskončila. Tím se bude zabývat brněnský krajský soud. Vrchní soud totiž verdikt nad Sobotkou a Trkanem zrušil a případ vrátil do Brna k opětovnému projednání. Důvodem byly právě nové informace, které uvedl Sobotka.

Termín procesu v Brně zatím není znám. Nyní Sobotka tvrdí, že vraždil Trkan, který zase svaluje vinu na Sobotku.

Tofl zemřel v červnu 2010 před svým rodinným domem v Brně – Žebětíně. Vrah jej zastřelil samopalem, když se vracel v noci autem domů. Vůz po střelbě narazil do veřejného osvětlení, střela zasáhla Tofla do břicha. Na místě zemřel. Vraždu si podle obžaloby objednal podnikatel Petr Pavel Bezděkovský, motivem činu byly zřejmě finanční spory, které měl s Toflem.

Kvůli vraždě Tofla byl původně obviněn i podnikatel Bezděkovský, jenž se však v červnu 2012 oběsil v cele vazební věznice v Olomouci. Po vraždě Tofla začali kriminalisté odkrývat kauzy spojené s vydíráním jihomoravských podnikatelů. Krajský soud v únoru poslal jedenáct lidí na tři až devět let do vězení.