Například na tom, který nabízí blanenský klub Ratolest. „Možnost přihlašování jsme prodloužili. Máme ještě asi deset až patnáct míst pro mladší děti od tří do sedmi let a šest pro starší od jedenácti do patnácti let," sdělila vedoucí klubu Petra Veselá.

Kroužek Wattsenglish, který působí v prostorách Mateřského centra Veselý Paleček Blansko, nabízí příměstský tábor s výukou angličtiny. Má prozatím deset míst v každém termínu, což je přibližně třicet celkem. „Je určený pro malé i větší děti. Rodiče je mohou pořád přihlašovat, v podstatě až do zahájení tábora," uvedla lektorka Radka Smíšková. Děti čeká výuka angličtiny zábavnou metodikou Wattsenglish tematicky laděná jako prázdniny s maskoty Stevem a Maggie. „Každý táborník dostane pracovní sešit, budeme si hrát, chodit ven. Na děti mluvíme anglicky, ale v případě potřeby i česky," dodala Smíšková. Děti tam mohou trávit čas od půl sedmé ráno do půl páté odpoledne.

Dva dobrodružně laděné příměstské tábory pořádá Centrum pro rodinu Veselá beruška v Černé Hoře. A to na téma přežití v přírodě a kouzelný výlet do Bradavic. „Na obou je ještě několik volných míst. Čím dříve rodiče děti přihlásí, tím lépe," řekla Věra Odehnalová z centra. O děti se tam postarají v době od osmi do čtyř hodin.

Variantou těchto táborů v menších obcích jsou takzvané přívesnické tábory. První takový pořádá letos v Kořenci tamní knihovna ve spolupráci se Školským zařízením pro environmentální vzdělávání Lipka. Bude na téma sto padesát let větrného mlýna v Kořenci. Všech patnáct míst už je obsazených. „Děti budou řešit různé úkoly s mlynářskými skřítky a trávit hodně času v přírodě," řekla organizátorka Hana Matulová.

Volné termíny11. až 15. 7., 18. až 22. 7., 25. až 29. 7. a 8. 8. až 12. 8.
Klub Ratolest Blansko
Informace: 516 411 400
11. až 15. 7., 8. až 12. 8. a 22. až 26. 8.
Jazykový příměstský tábor Blansko v prostorách centra Veselý paleček
Informace: 777 509 555
18. až 22. 7. a 1. až 5. 8.
Centrum pro rodinu Veselá beruška Černá Hora
Informace: 732 878 403
Cena: 1 000 až 2 990 Kč

SIMONA FEILHAUER