„Mám obavy přes něj chodit. Jezdí tudy hodně aut také z toho důvodu, že je dvojitý. Asi před měsícem jsem viděl, jak tady auto srazilo nějakou paní," řekl například student Ondřej Ovísek.

O generaci starší Jan Varga se na přechodu s nebezpečnou situací také setkal. „V pondělí ráno málem řidič auta narazil do matky s kočárkem. Neviděl ji, brzdil, jak mohl," vypověděl muž.

Také podle něj je problém ve více pruzích na silnici. „Když jedou auta vedle sebe a jedno zastaví, to další už nemusí. Chodec není vždy vidět," upozornil Varga.

Křižovatka je ale nepříjemná i pro řidiče. Tomáši Čachodskému vadí keře oddělující dvojice silničních pruhů. „Kvůli práci tudy jezdím i v noci. Když jedu směrem k nádraží, chodce kvůli keřům špatně vidím. V opačném směru je to dobré. Přechod je sice nasvícený, ale kruhový objezd by byl nejlepší," zamyslel se Čachodský s tím, že pokud to jde, raději se místu vyhne.

Podobně se vyjádřila i řidička autobusu Jitka Lungová. „Hlavně přes léto jsou s keři problémy. Když narostou, není při výjezdu od nádraží vidět auta jedoucí od polikliniky. Abych měla dobrý rozhled, musím si hodně nadjet," přiblížila.

Situací se zabývali městští radní na svém úterním zasedání. Informace o dvou posledních nehodách vzali na vědomí. „Po diskusi jsme přijali usnesení, aby okamžitě odborná dopravní komise a především odbory investic a majetku a odbor dopravy do příštího zasedání rady zhodnotily, jakým způsobem místo zabezpečit. Například zpomalovacími retardéry nebo vykopáním keřů. Určitě to budeme řešit," uvedl hodonínský místostarosta Jiří Janda (ČSSD).

V krizovém místě u autoservisu jsou pár metrů od sebe dva přechody. Jeden je nasvícený. Právě na něm se obě nehody udály. Policisté je i nadále vyšetřují. V úterý jel osmačtyřicetiletý řidič Peugeotu směrem od Galerie výtvarného umění, v levém jízdním pruhu chtěl přejíždět do pravého. „Když se díval do zpětných zrcátek, přehlédl na přechodu chodce, který přecházel z levé strany od autobusového nádraží," popsal hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.