Radnice za pomoci ankety vybere deset problémů, které si zaslouží přednostní řešení. „Cílem ankety je ověřit, zda respondeti pociťují jako problémové ty oblasti, které lidé definovali na fóru. Z šestnácti bodů vyberou dva, které jsou podle nich nejpalčivější. Je možné vybrat i pouze jeden problém, který v tom případě získá dva hlasy namísto jednoho," uvedla mluvčí města Znojma Zuzana Pastrňáková.

Hlasovat mohou lidé buď na anketním lístku zveřejněném v posledním čísle Znojemských listů a odevzdat jej na podatelně úřadu, nebo na webových stránkách města či facebookovém profilu Znojmo – město zeleně. „Absence destinačního managementu.Tak zní první bod ankety. Nevím, co to znamená, zarazily mě i další pojmy, třeba generel cyklistické dopravy. Nejsem sběhlý v takových úřednických pojmech a musím říct, že mě od hlasování odradily," zlobil se důchodce Pavel Procházka.

Podobného názoru byl i znojemský politolog Jaromír Příkazský. „Formulace jsou nešťastné a pro některé lidi může být jejich pochopení obtížné. Samotná myšlenka hledání problematických oblastí ve městě malinko zavání předvolebním populismem," uvažoval Příkazský a doplnil, že, vytipované problémy se s velkou pravděpodobností následně objeví v předvolebním programu ČSSD. „Při posledních volbách měla sociální demokracie ve Znojmě program velmi obecný. Je možné, že nyní jim ho pomohou sestavit sami obyvatelé Znojma," doplnil politolog.

Obavy ze srozumitelnosti a upřímnosti celé akce vyjádřil i opoziční zastupitel Jiří Kacetl. „Anketní otázky nejsou dobře zformulované. Zasloužily by si bližší vysvětlení a komentář, aby se lidé, kteří nesledují dění ve městě pravidelně, lépe zorientovali," uvažoval Kacetl.

Jak doplnil, jednání radnice za uplynulého tři a půl roku jej nepřesvědčilo o tom, že nynější zájem o problémy obyvatel Znojma a města kde žijí, je upřímný. „Platí, že lidé na špatné věci zapomenou, a pamatují si pozitivní věci. Tak zřejmě uvažují i představitelé města," zakončil opoziční zastupitel.