„V podstatě je to skoro nové auto. Potřeboval jsem vyřešit situaci co nejrychleji. A víte, jak to bývá s různými dotacemi. Vždycky to nějakou dobu trvá. S jiným autem ten převoz nebyl možný, s tím, co jsem koupil, je to bez problémů," pokračoval Konečný. Obětoval více než tři sta tisíc korun. A podle svých slov nelituje.

O umu hasičů z Rakvic se přesvědčují například vodní záchranáři, kterým na novomlýnských nádržích pomáhají při sportovních akcích, jako jsou závody jachet. „Zásahů bývá dost, závody jsou v tomto problematické," tvrdí velitel.

Předseda vodní záchranné služby Josef Zemek si spolupráci s „Rakvičáky" pochvaloval. Výhodná je pro obě strany. Dobrovolníci získávají zkušenosti a praxi, záchranáři vítané posily. „Potýkáme se totiž s tím, že je nás málo. Jsme s nimi nadmíru spokojení," nechal se slyšet Zemek. Hasiči s nimi vyráží také při plavbách otužilců.

Rakvičtí jsou v regionu trochu za unikát. Kromě vlastní obce mají „pod sebou" i Šakvice, Zaječí a rok už také Nové Mlýny. „Úplně běžné to není, sbory zabezpečují většinou pouze jednu obci navíc," říká Konečný.

Ke sboru se před rokem připojili novomlýnští dobrovolníci, kteří do té doby pracovali společně s kolegy z Přítluk. „V Nových Mlýnech jsme opravili stanici, v níž teď máme techniku. Spolupráce funguje dobře, doplňujeme se," poznamenal Konečný.

Sbor má nyní 26 členů, z toho 24 je připravených k zásahu při různých problémech na vodě nebo s ohněm. Zda má k dispozici člun ještě jiný sbor, ve středu předseda vodních záchranářů nevěděl. Spolupracuje pouze s Rakvickými.

„Snad by jej mohli mít ještě ve Strachotíně. Chtěli jsme se s nimi domluvit na spolupráci, ale zůstalo to na mrtvém bodě. Je to škoda. Uvidíme v budoucnu, třeba se to změní," dodal Zemek.