Informaci o rezignaci Kramářové potvrdil místostarosta Břeclavi Jaroslav Válka z ČSSD. „Vzal jsem to jako fakt. Nebylo o čem diskutovat. Paní ředitelka sdělila, že končí. Je to její rozhodnutí," reagoval Válka na dotaz redakce.

Změnu ve vedení muzea a galerie již schválila rada města, dočasně pověřeným šéfem organizace se stal Petr Dlouhý. Ten měl dosud pod sebou turistické-informační středisko, kulturu a cestovní ruch.

Kramářová Břeclavskému deníku Rovnost řekla: „Přijde čas a prostor, kdy se vyjádřím. Není důvod nyní rozdmýchávat emoce. Vyjádřím se až později a podrobně." Konkrétnější být nechtěla.

Pro lídra opozičních lidovců Richarda Zemánka jde o očekávanou změnu. „Pozoroval jsem nespokojenost vedení města s paní ředitelkou už delší dobu," konstatoval s tím, že odchod je podle něj vynucený okolnostmi. „Zajímám se dění na radnici a vím, že v muzeu a galerii se uskutečnily audity a kontroly, jejichž výsledky nebyly úplně v pořádku. Proto chápu, že ke změně ve vedení muselo dojít," uvedl Zemánek.

Jako bývalý místostarosta Břeclavi, který měl v popisu práce i oblast kultury, považuje za základ současných problémů loňský vznik supervelké příspěvkové organizace města. „Spojení kultury a s muzeem a turistickým informačním centrem považuji za přinejmenším velmi nešťastné. Ukazuje se, že na jednoho člověka je to moc," míní Zemánek.

Současný místostarosta Válka ale naopak považuje přerod organizace, vedený doposud Kramářovou, za úspěšný.

PROGRAM ZŮSTÁVÁ

Zájemci o čerstvě uvolněný post se mohou hlásit do poloviny srpna. Vítěz vzejde z výběrového řízení.

Změna ve vedení organizace nedotkne ani připraveného programu pro návštěvníky. „S pověřeným vedoucím Petrem Dlouhým jsem o tom ještě nemluvila, ale předpokládám, že se nezmění nic. Vše bude pokračovat," poznamenala zástupkyně ředitele muzea a galerie Alena Andělová, která je zároveň radní města za ČSSD.