Jeho autovlak měří 27,6 metru. „Na vagónech je naložených 436 modelů aut značky Škoda," uvedla Barbora Vaňková – komisařka agentury Dobrý den, která knihu rekordů spravuje.

Rekordní autovlak nabídl pohled na celou vývojovou řadu škodovek, které se dočkaly modelového ztvárnění. Vagóny, na nichž auta stojí, majitel vlastnoručně vyráběl. „Je k tomu potřeba čas mimo zaměstnání. Někdy bohužel na úkor rodiny," líčil Urbánek, díky němuž se z prvního rekordního zápisu v historii těší i městys Moravská Nová Ves.

Oceněný modelář přehnaně slavit nehodlá. Z počinu se těší i díky tomu, že může inspirovat děti. „A také jde o kariérní završení modelářské práce. V rozšiřování autovlaku už pokračovat nebudu," sdělil.

Úspěšný pokus o rekord se stal součástí modelářské výstavy, při které byly k vidění stovky kusů tanků, letadel, formulí či zámků.

Nahlédnout na um neoveských nadšenců je možné každoročně také při jarním Dnu řemesel. „Není to práce, tohle musí člověka bavit. Hrajeme si. A jak rádi," říkal pořadatel sobotní výstavy Jaroslav Čech.