Klasický rozhlas například v Blansku ale využívají už jen v místních částech města. „V centrální části už mnoho let rozhlas nemáme. Tam máme jen sirény, napojené na integrovaný záchranný systém. Rozhlas už tam byl totiž ve špatném technickém stavu a vedení města se proto rozhodlo, že už ho opravovat nebude a své občany bude v centrální části Blanska informovat jinak," řekl tajemník blanenského městského úřadu Josef Kupčík.

Radnice tak k informování obyvatel Blanska využívá především internet. „Do každé blanenské domácnosti, a to i v místních částech Blanska, dodáváme také zdarma zpravodaj města. Dále se informace mohou lidé dozvědět i na úřední desce," vyjmenoval Kupčík.

V místních částech Blanska je ale podle něj rozhlas stále využívaný. „Tam už mají vypozorovaný i čas, kdy je většina lidí doma a hlášení rozhlasu uslyší. Používá se pro běžné zprávy, například, že přijede nějaký prodejce nebo že nepoteče voda a podobně," doplnil Kupčík.

S rozhlasem stále počítají i v Boskovicích. „Slouží ale jen k opravdu mimořádným zprávám, například v případě nějakého nebezpečí, požáru, povodně a podobně. Průběžně jej udržujeme a před dvěma lety jsme ho modernizovali," sdělila místostaroska Boskovic Jaromíra Vítková. K informování obyvatel Boskovic o běžných zprávách a událostech podle ní v Boskovicích slouží především internet. „Máme ale například i Radniční listy a Boskovickou televizi," řekla Vítková.

V Šebetově mají obecní rozhlasy dokonce dva. „Jeden je klasický, drátový s tlampači venku na sloupech. Druhý je bezdrátový. Lidé mají doma krabičku zapojenou do zásuvky a když je chceme informovat o důležitých věcech, týkajících se obce, tak se krabička sama zapne a lidé vše slyší v pohodlí domova," vysvětlil starosta Šebetova Zdeněk Čížek. Pro vysílání bezdrátového rozhlasu mají v Šebetově určenou i konkrétní hodinu. „Vysíláme vždy v sedm hodin večer, kdy už je většina lidí doma z práce. Přes bezdrátový rozhlas informujeme například o tom, že bude hasičský ples, že bude nějaká výluka a podobně. Klasický drátový rozhlas zase využíváme pro mimořádné aktuální zprávy," uvedl Čížek. Pro rychlé informování obyvatel Šebetova vedení obce využívá i SMS zprávy.

Život bez místního rozhlasu si neumí představit starosta Křetína Jan Halata. „Hlásíme jak z právy o chodu obce, tak například nějaké poruchy a aktuální informace. V blízké době nás čeká obnova sloupů místního rozhlasu. Máme sice celkem živé webové stránky, ale například pro starší lidi je rozhlas nejúčinnější a nejrychlejší sdělovací prostředek," sdělil Halata.

Podle starosty Vilémovic Františka Kaly místní rozhlas svůj význam stále má. „Rušit ho určitě nehodláme. Je důležitý hlavně z hlediska bezpečnosti. Hlášení o tom, že přijela prodejna a podobně je spíše doplňková služba," míní Kala.