Hřiště bude sloužit pro různé druhy sportu, využijí je i skaličtí školáci. Představitelé obce měli o jeho podobě předem jasné představy, které se promítly do projektu. „Povrch bude tvořit umělá tráva a pískový posyp. K dispozici bude hrací plocha pro tenis, volejbal, fotbal i pro příznivce basketbalu," řekl starosta Skalice nad Svitavou Richard Černý s tím, že hrací plochu obepne plot. Hřiště využijí především žáci základní a mateřské školy, ale i fotbalisté a další sportovci, kteří o to budou mít zájem.

Na nové sportoviště v obci se těší například Eva Janošková ze Skalice nad Svitavou. „Hřiště tady mělo stát už dávno. V současné době zde žádné kvalitní sportoviště není, jen jakýsi plácek z hlíny. Je to důležité nejen pro děti, ale i pro dospělé. Sportovci se nemají kde scházet, takže je výborné, že hřiště vznikne. Všichni se na něj těšíme," řekla žena.

Nové hřiště ve Skalici nad Svitavou bude stát přes devět set padesát tisíc korun. Obci se zaplacením nákladů na stavbu pomůže dotace z Místní akční skupiny Boskovicko PLUS ve výši čtyři sta tisíc korun. „Plánujeme, že hřiště bude volně přístupné veřejnosti, ale přesný provozní řád ještě není hotový. Jeho podobu právě chystáme," doplnil starosta.

MARTINA SPOUSTOVÁ