„Nepořádek, který se zde hromadí, sleduji už roky. Nejenom že to nevypadá dobře, navíc přes něj ani nejde sekat tráva. Doufám, že už s tím někdo něco udělá," poukázala například Vyškovanka Marie Novotná.

Jak zjistila redakce Vyškovského deníku Rovnosti, pozemek, na kterém se nepořádek hromadí, patří majitelům Cukrovarské vily, manželům Vinczeovým. Ti ho nechali už několikrát odklidit. „Zanedlouho se tam ale odpadky objevily znovu. Jde o účelově vytvořenou skládku, dělají ji zákazníci obchodního domu. Lidé zkrátka odhazují smetí, kam je napadne a pak to takhle dopadá. Znovu ho uklízet nebudeme, nemá to smysl. Jediným řešením by bylo, kdyby tam město umístilo odpadkový koš nebo kontejner," navrhl majitel pozemku Alexander Vincze.

Město ovšem podle slov mluvčí Petry Bezdomnikové žádné opatření neplánuje. „Zřejmě by to asi nebylo řešením. Přestože lidé můžou využívat odpadkové koše umístěné u obchodního domu, nepořádek v místě stejně je," uvedla Bezdomniková s tím, že město má v tomto případě podle odboru životního prostředí svázané ruce. „Nejde totiž o veřejné prostranství a na pozemku se nenachází nebezpečný odpad. Majitelé zkrátka mají na svém pozemku nepořádek," dodala Bezdomniková.