Vítězové Vít Pochylý, Martin Rejthar, Lukáš Horák a Jakub Košutek jsou spolužáci studující poslední ročník oboru Elektrotechnika – Informační technologie. Dohromady utvořili tým Štuplíci II a vyrazili na superfinále soutěže, kde se sešli vítězové jednotlivých technických kategorií z listopadu loňského roku. „Zadání soutěžního úkolu jsme se dozvěděli až přímo na místě. Tím bylo naprogramovat a zkonstruovat bojového robota, který v ringu ohraničeném černým rámem musel vyřadit soupeřova robota světelným paprskem a nevybočit přitom ze stanoveného prostoru," vysvětluje Rejthar.

Řešení na sebe nedalo v případě čtyř talentů dlouho čekat. „Věděli jsme hned po chvíli, jakým způsobem dáme robota dohromady. Zvládli jsme jej naprogramovat i správně tak, aby nevyjel z ohraničeného pole. Některé ostatní týmy spoléhaly spíš na jinou taktiku, například se snažily vytlačit soupeřovo autíčko ven a vůbec nepoužily senzory, které brání k vyjetí ze čtverce," uvádí břeclavští studenti, kteří měli na sestrojení čas kolem pěti hodin.

Správné sestrojení, vyřazení téměř všech robotů a zisk bodů nejen za „souboje", ale také za vzhled robota-autíčka, zajistil břeclavskému týmu zisk putovního poháru soutěže.

Na poháru, tak bude díky nim umístěný štítek s názvem břeclavské školy spolu s vítězi předcházejících dvou ročníků.