Na výsledek čeká také autor myšlenky Oldřich Bartošek. „Mezi Křenovicemi a Slavkovem u Brna se nachází místo nazývané Na Spravedlnosti, které sloužilo jako popravčí vrch. Dnes tu stojí malá kamenná mohyla. Protože se zajímám o historii, rozhodl jsem se tu zkusit vytvořit naučnou stezku se čtyřmi informačními tabulemi. Bohužel, bez dotací se to povede jen těžko," uvedl Bartošek.

Jedna z tabulí už je ovšem hotová a stojí naproti křenovické Orlovně. „Zkusil jsme svůj nápad zveřejnit v obecním zpravodaji. Ozval se mi jeden z místních obyvatel, že by na stavbu cedule přispěl, a tak se nám povedlo vytvořit první zastavení. Informační tabule je udělaná z dubu ve tvaru šibenice," řekl Bartošek.

Na další tři zastavení ovšem potřebuje obec peněz mnohem víc. „To druhé lidi poučí o katech, další o mučicích nástrojích a čtvrté zastavení popíše přímo cestu na popraviště. Na popravčím vrchu by pak mělo být kolo, do kterého odsouzence vplétali," popsal svou představu Bartošek.

Podle něj si málokdo uvědomuje, že popravě předcházely urážky i fyzické násilí od lidí. „Smrt pak pro odsouzence byla často vykoupením," doplnil Bartošek.