Jak mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník uvedl, skupina se skládala ze tří mužů ve věku třiapadesát, osmadvacet a jednatřicet let a jedné pětadvacetileté ženy. „Hlavou celé skupiny byl nejstarší z mužů, který pervitin obstarával od výrobců z celého Jihomoravského kraje. Řídil celý obchod od zajištění drogy až po její další distribuci přes další tři obviněné osoby," uvedl Zámečník.

Tento muž také nakupoval část léčiv a chemikálií potřebných pro výrobu pervitinu. Pro léčiva zajížděl podle policie například až do Polska, kde se dají snadno získat. „Při jedné z cest ho zadržela a kontrolovala Celní správa, která u něj nalezla léky, z nichž by bylo možné vyrobit až dvě stě gramů pervitinu," přiblížil Zámečník. Léky měl přitom poschovávané na různých částech těla.

Vedoucí skupiny distributorů si počínal velmi opatrně. Z peněz za drogy živil celou rodinu. Ta se po jeho zadržení dostala do existenčních problémů.

Další tři dealeři od něj pervitin nakupovali a platili tisíc korun za gram drogy. Tu pak prodávali narkomanům na půldruhého tisíce až dva tisíce korun nebo si za drogu vyžádali různé protislužby, například výpomoc při různých pracích nebo i sexuální služby.

Drogy dlouho prodávali například v kyjovských nonstop barech, později v jedné z provozoven v Terezíně. Tam také kriminalisté distributora zadrželi a provedli domovní prohlídku. „Při té nalezli třicet gramů pervitinu v hodnotě třicet tisíc korun, zajistili kompletní varnu a větší obnos peněz," vyjmenoval policejní mluvčí.

Následně kriminalisté zadrželi zbytek skupiny a prokázali jí obchodování s pervitinem v objemu několika stovek gramů. Předpokládají však, že šlo jen o zlomek toho, s čím ve skutečnosti obchodovali. „Celkový objem odhadujeme až na kilogramy prodaného pervitinu v hodnotě několika milionů korun," doplnil Zámečník.

Na případu policisté pracovali víc než rok. Vyslechli kvůli tomu přes padesát svědků, vypracovali desítky expertíz a celkově na případu pracovalo šedesát policistů. „Po zadržení podezřelých měli narkomani z Kyjovska velký problém sehnat pervitin," dodal mluvčí.

Všichni členové organizované skupiny jsou ve vazbě a v této době na ně státní zástupce podává obžalobu pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hrozí jim až deset let ve vězení.