„V domě nikdo nebydlel a hospodářská stavení majitel využíval pro chov ovcí. Při požáru se nikdo nezranil, ale vyhořelé budovy jsou na odpis," řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Jaroslav Haid.

Podle něj na místě zasahovalo deset jednotek hasičů, včetně tří z Olomouckého kraje. „Oheň se ze střechy stodoly rychle šířil na starý rodinný dům. V blízkosti stály další dva rodinné domy a hrozilo, že začnou hořet také. Byl vyhlášen druhý stupeň požární pohotovosti," upřesnil Haid.

Hasiči na místě vytvořili dvě bojové pozice s několika proudy vody. Při zásahu museli strhnout poškozený komín, u kterého hrozilo, že spadne. Po necelé hodině dostali požár zcela pod kontrolu. „V době požáru bylo stádo ovcí na pastvě, ale ve stodole shořela uskladněná sláma. Byl tam i sud s naftou, ale ten se podařilo hasičům dostat včas ven. Majitel objektu odhadl škodu na tři miliony korun," dodal Haid s tím, že na místě budou hasiči zřejmě až dlouho do rána dohašovat zbytky požáru a rozebírat poškozenou konstrukci stodoly a části domu.