Hráči jsou spojení do mafiánských rodin, které mají za úkol vyvraždit co nejvíc protivníků. A zároveň v co největším počtu přežít. Své oběti hledají podle jmen a fotek na internetu. „Zabíjí se přejetím zubního kartáčku po krku oběti," vysvětlil Jašek. Místo a čas nehraje roli.
Do hry se může zapojit každý, komu už bylo osmnáct let. Počet hráčů stanovili letos organizátoři na sto osmdesát. Účastníci zaplatí registrační poplatek dvě stě korun.
Rozhodne karta
Podobnou hru si mohou lidé v brněnských ulicích vyzkoušet i na jaře. Při hře s názvem Mafie ale účastníci loví svou oběť bílou rukavicí, a to lehkým dotekem. I v této hře je tedy zakázané používat jakékoliv fyzické násilí.
Každý hráč dostane jednu kartu, na které jsou informace o jeho oběti. Pokud ji zabije, předá mu oběť kartu toho, koho měla hledat ona.
Mafii si na rozdíl od Assassinu mohou zahrát i mladší lidé. Podle internetových stránek hry je pro účast ve hře nutný věk patnáct let a dokončená základní škola. Komu tyto dvě městské hry nestačí, může si zkusit zneškodnit protivníka například v souboji s laserovými zbraněmi. „Není to ale klasická střílečka, hra je zcela bezkontaktní. Místo nábojnic se používá laserový paprsek," vysvětlil princip boje s těmito zbraněmi majitel půjčovny Laserfun.cz Michal Mašek. Firma vybavení pro laserový boj nabízí přímo v Brně.
Zájemci si mohou vypůjčit zbraně i s brýlemi. Za jednodenní půjčení zaplatí dvě stě korun, pokud si je chtějí půjčit jen na půl dne, nechá v půjčovně každý sto dvacet korun. „Se zbraněmi pak mohou zamířit kamkoliv ve městě. Herní zbraně totiž nevypadají jako ty klasické a jejich používání nemůže vzbudit u kolemjdoucích paniku," vysvětlil Mašek.