„Z důvodu požadavku rakouských železnic proběhne od 16. srpna do 31. srpna nepřetržitá výluka na trati 248 Znojmo – Retz. České dráhy proto v době výluky nahradí všechny vlaky v úseku Znojmo – Retz – Hollabrunn a opačně náhradní autobusovou dopravou. Cestující se tak musí připravit na delší čas, který stráví na cestách," upozornila mluvčí znojemské radnice. Bližší důvody výluky však nesdělila.

Autobusy náhradní dopravy budou odjíždět ze stanice Znojmo o pětatřicet minut dříve, než je pravidelný odjezd vlaků. Do stanice Znojmo budou naopak přijíždět zhruba o třicet minut později. „Nastávají však další komplikace. S ohledem na počet autobusů náhradní dopravy je nutno u skupinových předprav cestujících nahlásit požadavek na přepravu alespoň dva pracovní dny předem. A přeprava jízdních kol není v autobusech možná vůbec," upozornila mluvčí.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy je následující: Znojmo – u nádražní budovy na zastávce autobusů IDS JMK „Znojmo, žel. st.", Znojmo-Nový Šaldorf – na zastávce autobusů IDS JMK, „Znojmo, Konice, rozc. 1.0", Šatov – na zastávce autobusů IDS JMK, „Šatov, obecní úřad", Unterretzbach – na ulici Bahnstraße, Retz – u nádražní budovy. Bližší informace jsou na webu Znojma.