Na sociální sítí vzkaz zveřejnilo opoziční sdružení Mladí a Neklidní. Stojí v něm: „Vyslovuji pochybnost, zda jste byli úplně a správně informováni o tom, jak vypadá současně platný územní plán a jak vypadá návrh nového územního plánu, který budete projednávat a schvalovat. Měli byste si velmi pozorně nový plán prostudovat, aby vaše rozhodování bylo smysluplné, abyste se pak nemuseli stydět podívat se svým spoluobčanům do očí," napsal zastupitelům mimo jiné předseda zahrádkářů.

„Nic nedlužíme"

Starosta Břeclavi Pavel Dominik (Pro Region) označil obavu za zbytečnou. Podle něj totiž místo tento status dávno má a naopak po změně má být upravené k individuální rekreaci. „Nyní jde o lokalitu k bydlení. To, že jsou tam zahrádky, je dobrá vůle všech. Nový územní plán počítá s tím, že to bude k individuální rekreaci. Čili k tomu, co se tam děje dnes," reagoval Dominik na dotaz Břeclavského deníku Rovnost.

Předseda Vaněk své prohlášení opřel o údajnou vazbu vládnoucího Pro Regionu a břeclavského podnikatele Jana Vavrečana. Shrnuto: muž měl Pro Regionu pomoci s volební kampaní, Pro Region nyní pomůže jemu s územním plánem. Obojí je podle Dominika nesmysl. „Panu Vaňkovi jsem odpověděl osobním dopisem. Dojímá mě jeho péče o Pro Region, ale pan Vavrečan jej nikdy nepodporoval. Nic mu nedlužíme. A případné rozhodování o budoucnosti lokality Nad Splavem bude pouze na základě racionálních argumentů, nikoliv na základě dojmů," doplnil starosta.

Podle opozičního zastupitele Jakuba Matušky (Mladí a Neklidní) je přesto obezřetnost o změnách na místě. „Vzhledem k minulým létům je vhodné, aby bylo vše pod drobnohledem. Podrobnosti se k nám ještě nedostaly, teprve se o tom budeme bavit," říkal Matuška.

Lidé mohou své připomínky k územnímu plánu posílat na městský úřad. Pro zastupitele ale nyní nejde o téma, které by se mělo na jednací stůl dostat v nejbližší době. „Musíme zjistit, v jakém je to stavu. Pak je možné, že se na to budeme ptát, ale nejsem si jistý, že to bude už nyní," dodal Matuška.