Předplatit Deník
Přihlásit
27. 1. - 28. 1.
2023
Prezidentské volby Kandidáti Marek Hilšer

Marek Hilšer

VÝSLEDKY VOLEB
Kandidát na prezidenta 2023 - Marek Hilšer
Věk: 46 let
Povolání: senátor, lékař
Strana: občanský kandidát
„Mají se přijímat uprchlíci, nemáme stavět zdi na hranicích.“
Sdílejte:

Marek Hilšer

Zkušenost z prezidentské kampaně už má Marek Hilšer z roku 2018. Tehdy skončil pátý s půlmilionem hlasů. Před touto zkušeností se věnoval nejenom výzkumu mozkových nádorů a nových způsobů léčby rakoviny, ale také projevům občanské aktivity.

Vystupoval proti plánu ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) privatizovat fakultní nemocnice nebo chystaným reformám ministra školství Josefa Dobeše (VV). Nejvíc se proslavil v říjnu 2014, když se svlékl do půli těla a v rámci happeningu skupiny oMen pronikl na Úřad vlády a na tiskové konferenci vztyčil vlajky EU a NATO, aby podpořil tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotku v jeho postoji k Ukrajině.

Přečtěte si exkluzivní rozhovor Deníku s Markem Hilšerem:

Marek Hilšer
V krizi nesmějí být bohatí bohatšími, říká kandidát na prezidenta Marek Hilšer

V letech 2011 a 2012 se účastnil lékařské mise humanitární organizace ADRA a působil jako dobrovolník v lékařském zařízení v Keni. Než začal studovat medicínu, cestoval po USA, kde se živil jako kopáč, stěhovák nebo instalatér.

Tyto zkušenosti zřejmě přispěly k jeho přesvědčení, že se mají přijímat uprchlíci, nestavět zdi na hranicích a že není proti legalizaci marihuany. Marek Hilšer se v roce 2018 stal senátorem za hnutí Marek Hilšer do Senátu. Letošní kandidaturu si pojistil hlasy senátorů, kterých má třináct.

Marek Hilšer se narodil 23. března 1976 v Chomutově. Po návratu ze Spojených států vystudoval 1. lékařskou fakultu UK v Praze. Je ženatý a má dvě děti.

Poslechněte si PODCAST Deníku: Marek Hilšer, politikou nepolíbený.

Manželství homosexuálů, předlistopadová členství v KSČ a největší hrozby dneška. Podívejte se, jaký má Marek Hilšer názor na důležitá aktuální témata:

Sdílejte:

VOLEBNÍ ZPRAVODAJSTVÍ

HLAVNÍ ZPRÁVY