A Karlovy Vary nebudou výjimkou. Letos se opět kromě tradičních Andělských trhů na ´Masaryčce´ koná také oslava adventu na Mírovém náměstí. Prostranství před Grandhotelem Pupp tak zaplní celkem čtyřikrát například dětské dílničky, soutěže, ochutnávky jídel, ručně dělaný kolotoč nebo charitativní prodej. Vizí adventu v Karlových Varech je i letos propojení lázěňského území s centrem města. Procházka za vánoční atmosférou tak může vést napříč celými Karlovými Vary.

Vánoce na Mírovém náměstí se uskuteční vždy v neděli, počínaje posledním listopadem, od 16:00 do 17:00. Pokaždé tu budou servírovány tradiční dobroty jako cukroví nebo punč, připravené kuchaři z přilehlého Puppu.

„Lidé se sem rozhodně nemusí bát přijít. Ceny budou podobné jako na trzích v centru," uvedla Andrea Pfeffer-Ferklová, ředitelka Grandhotelu Pupp.

Uskuteční se tu již po třetí také soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu, kde budou soutěžit žáci karlovarských škol. Jako v minulých letech i zde vítězná třída vyhraje voucher na organizaci párty, kterou si vybere.

„Poslední adventní neděli 21. prosince proběhne setkání už v 15:00. Bude tu volně k dispozici také ručně dělaný kolotoč Jaromíra Joo, který stavěl přes pět let a který je zapsán v knize zlatých českých unikátů," dodala Pfeffer-Ferklová.

Čtvrtý adventní podvečer tu také bude charitativní bazar, ze kterého půjde výtěžek na dobročinné účely. „Budeme tu prodávat věci, co sami vyrobíme. Pravidelně se scházíme s kamarádkami a dáváme hlavy a ruce dohromady. Já například pokaždé přinesu lívance," dokončila s úsměvem ředitelka.

Na trzích bude souběžně probíhat i prodej nejrůznějších věcí, ze kterých poputuje výtěžek na konto Krajského dětského domova v Zítkově ulici.