O vánočních trzích se v Chebu mluví už několik týdnů. Nejenže začnou již 1. prosince, jejich návštěvníci se mohou těšit na vystoupení řady známých tváří Josefa Vojtka, Kamila Střihavky, Nadi Urbánkové, Josefa Laufera, Bohouše Josefa, Martina Maxy nebo například Stanislava Hložka.

„Navíc se také rozšíří sortiment ve stáncích, kterých bude letos na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad víc než uplynulé roky," sdělil chebský místostarosta Tomáš Linda.

K dispozici je již vizualizace, jak bude spodní část náměstí vypadat. „Náhled jsem již viděla, ale zatím si nedokážu představit, jak to bude doopravdy vypadat," řekla Kateřina Bartošová. „Jsem ale moc ráda, že se u nás kvalita trhů zlepšuje. Když si vzpomenu, jak vypadaly před přibližně sedmi lety, je to neporovnatelné," dodala.

I přesto, že se trhy mění, a to podle lidí k lepšímu, výtky někteří mají. „Daleko víc se mi trhy líbily v horní části náměstí," odpověděla Miroslava Staňková a pokračovala: „Dole mi přijdou takové 'utopené'. Zvlášť strom se na horní části náměstí vyjímal, dole se mi ale nelíbí."

Další letošní novinkou je, že trhy budou otevřené až do 21 hodin místo původních 17 hodin a potrvají také přes svátky. „Trhy pořádáme hlavně pro obyvatele, kteří ale okolo 17. hodiny často jdou teprve z práce," vysvětlil již dříve Linda.

I když bude trhy s městem pořádat agentura, která sežene na vystoupení českých zpěvaček a zpěváků sponzory, rozpočet akce se navýší o milion korun.

Stánky nejsou jediné, co připomíná svátky. Cheb začínají pomalu zdobit také vánoční pouliční světla.