Ještě před časem však kolovaly v karlovarských kuloárech informace o jejich možném prodeji.

Lázně jsou v současné době provozovány městskou akciovou společností, ta však přišla o příjmy v řádech desítek milionů korun za služby, které poskytovala klientele ze sousedního Thermalu. Ten si však vybudoval balneo vlastní.

„Do budovy nám teče, má špatná okna a začíná postupně chátrat, její větší část je zcela uzavřená a nevyužitá. Proto jsme se rozhodli ke kroku, který je běžný v zahraničí, ať již je to Baden-Baden anebo třeba Budapešť. Postupně vytvoříme z Alžbětiných lázní městské lázně, ve kterých najdete vše od špičkových medicinských procedur až po bazény, sauny, vířivky, relaxační plochy a prostory pro volnočasové aktivity," představil záměr primátor města Petr Kulhánek (KOA).

Podle magistrátu si investice do objektu vyžádají postupně částku 300 až 400 milionů korun. Ta se prý dá získat z více zdrojů.

„Je nám jasné, že finance neseženeme hned, ale startovací část financí máme z prodeje objektu Lázní III, a tak můžeme začít. Dalším možným zdrojem by mohly být Norské fondy, tam se žádost bude podávat ještě letos. Je to velmi atraktivní program, ale je více projektů než peněz, takže velká konkurence. Naší výhodou je, že tam budeme podávat jako jedni z mála lázeňský objekt, jde také o kvalitu zpracování celého záměru. Další možností je najít strategického partnera, s ním celou investici zrealizovat a nechat ho budovu v černých číslech provozovat. Město by pak již nemuselo přispívat na provoz zařízení a v městské kase by se mohly objevit i finance z podílu na zisku. Je to opět běžná praxe ze zahraničí. Připravit se musíme i na šanci získat finance z grantů, které budou vypsány v plánovacím období 2014 plus," doplnil celý záměr Petr Kulhánek.

Na využití lázní panuje řada názorů, až po prodej tohoto objektu, přesto se většina politiků na jejich zachování v majetku města shoduje. „Podle mého názoru by měly zůstat Alžbětiny lázně v majetku města, ale předpokládal bych širokou diskuzi na téma jejich využití. Myslím, že bychom v nich neměli vytvořit konkurenční prostředí ostatním soukromým provozovatelům lázní, byla by to pak neoprávněná veřejná podpora. Ale využití pro širokou veřejnost si dokážu představit, stejně tak jako možné částečné využití pro tolik diskutované sociální služby pro seniory v Karlových Varech," uvedl k záměru současného vedení města opoziční zastupitel Tomáš Hybner (LEV 21).

V současné době slouží Alžbětiny lázně široké veřejnosti. V objektu je také řada ordinací lékařů a služeb spojených s relaxací.

Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2004. Založení lázeňského domu se datuje do roku 1906. Své jméno nesou po císařovně Alžbětě (Sissi), manželce císaře Františka Josefa I. Postaveny jsou již od počátku jako budova centrálních lázní. Budova je vystavena v reprezentativním novobarokním stylu se secesním průčelím.

Čtěte také: Alžbětiným lázním v Karlových Varech mají pomoci dotace z norských fondů