Proto je podle primátora Petra Kulhánka rozhodnuto, že pokud se to nepodaří, raději toto tržní místo zruší a burzu přesune na prostranství před novým plaveckým bazénem.

Zatímco nad burzou na AC Start se stahují mračna, atletika se sem vrací. Po problémech svou znepřátelených skupin, které chtěly stadion a majetky ovládnout, a spory zde tento sport téměř zdecimovaly, vznikla nová tělovýchovná jednota SC Start. „Ta má nyní kolem tří set až tří set padesáti členů a sdružuje pouze atlety a s majetkem nedisponuje.. S tímto občanským sdružením uzavřeme nájemní smlouvu na stadion, který bude využívat a starat se o něj," vysvětlil Petr Kulhánek.

Problémy na AC Start vyvrcholily loni na podzim, kdy byl vzat do vazby jednatel AC Start Vladimír Hořejš. Od té doby nemělo město partnera k jednání, aby mohlo situaci řešit a nad tradicí atletiky v Karlových Varech se vznášel Damoklův meč.

„Nyní je situace jiná. Soud určil správce konkurzní podstaty, s nímž my můžeme jednat. Je to sice provizorní řešení, ale je správce konkurzní podstaty je pro nás partner. A my máme zájem, aby atletika na stadionu fungovala bezodkladně," vysvětlil primátor Kulhánek.

Nové občanské sdružení SC Start už magistrát zažádalo o sportovní grant. „Jde o mimořádný příspěvek na činnost tohoto klubu ve výši dvou set tisíc korun. 

Zatímco atletika by se na stadion AC Start měla co nejdříve vrátit, problémy kolem tohoto sportoviště neustávají. Minulý týden skončila v policejní vazbě bývalá náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová. Policie ji obvinila z poškozování cizích práv a podvodu. Její obvinění souvisí s vyšetřováním machinací v atletickém klubu AC Start. Ve vazbě je tak kvůli možnosti ovlivňování svědků.

Ve vazbě je rovněž ve stejné kauze už od loňského roku kvůli zadlužení AC Start Vít Hořejš. Jeho obvinění souvisí se zadlužením AC Start. Podle obžaloby Vít Hořejš zatížil majetek AC Start fiktivními pohledávkami společnosti Quatro Ltd. vlastněné spoluobžalovaným Moravcem, za účelem poškození některých věřitelů. Krom toho dále ručil svým majetkem za některé závazky AC Startu. AC Start byl přitom zadlužen mnohem více, než se původně zdálo.

Zatčení Makkiehové tak může zřejmě souviset s fiktivními pohledávkami, za něž je stíhán Hořejš, neboť se o ně zajímala a zprostředkovávala jejich prodej, nebo s její účastí v jednom ze dvou nezákonně vystupujících výborů AC Startu, jimž soud odmítl za AC Start v insolvenci jednat a ustanovil opatrovníka.