„Jóga jako taková znamená pospolitost. Proto tady neděláme jen fyzické cvičení v podobě ásanů neboli pozic, o kterém si v západním světě myslíme, že jsou jóga. Děláme i dechová cvičení, meditace, v přestávkách je možné si užít kozu, kočku, psa, koně – co kdo chce. Není tady pořádně telefonní signál, vlastně tady není v podstatě nic kromě nádherné přírody a toho, co si tu sami vytvoříme. To pomáhá všem, aby se nejen uklidnili, ale aby se hodně naučili sami o sobě a protáhli si tělo i mysl," řekla Rozsypalová.
Instruktorka je sama majitelkou koně, k přírodě vždy měla blízko. Zálibu v józe si přivezla z cest po světě. Kvůli cestování před lety zanechala dobře placené práce pro nadnárodní společnost. „Scházel mi pocit štěstí a radosti, tak jsem se rozhodla, že to změním. Začala jsem cestovat, stala jsem se instruktorkou potápění a kapitánkou na lodi. Kvůli hlubšímu poznání sebe i světa kolem mě jsem odjela do Indie a strávila jsem rok a půl v indických a nepálských horách, v ášramech a v místních komunitách. A tam jsem poznávala všechno, o čem jóga je," popsala Rozsypalová.

Fyzické cvičení tvoří podle ní jen 30 procent jógy, zbývající část je věcí duchovního naladění. V Boučí tak zájemci zažijí nejvíc z původní hatha jógy, z níž vycházejí všechny další typy, které se cvičí v nejrůznějších fitness a dalších centrech. Pro ozvláštnění se ale při jóga víkendu částečně cvičí i akrobatická jóga, tantra jóga nebo jóga smíchem. „Výhoda je, že sem častěji než na běžné hodiny jógy zamíří i muži. To nám umožňuje dělat právě i párovou jógu, která je zajímavá výměnou ženské a mužské duchovní energie," doplnila instruktorka.

Jóga víkend se v Boučí koná vždy jednou za rok, vždy třetí víkend v červenci. Kromě pobytu mezi zvířaty a jogínských cvičení je ve stáji jsou možné i vyjížďky na koních do přírody nebo klasické jezdecké výcvikové lekce. Jezdecký areál leží asi deset kilometrů od Sokolova v osadě Nové Domy.