„Podle nového zákona o veřejných zakázkách tak kraj musel výběr dodavatele zrušit," řekla krajská radní pro oblast kultury Eva Valjentová.

Kraj na opravu střechy památkově chráněné budovy získal z ministerstva dotaci ve výši 1,1 milionu z programu záchrany architektonického dědictví. „Pokud bychom vypsali soutěž znovu, kvůli termínům a lhůtám bychom už nestačili dotaci v letošním roce vyčerpat. Proto ji ministerstvu vrátíme," pokračovala Valjentová.

Oprava střechy zadní kopule Císařských lázní, která je v dezolátním stavu, se ale podle radní jen přesune na příští rok. „My společně s Karlovarským krajem jsme chtěli Císařské lázně, které patří mezi jednu z nejvýznamnějších památek v našem krajském městě, v letošním roce začít opravovat. Nepodařilo se nám však získat potřebnou dotaci z ministerstva kultury," doplnil primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Na požadovanou dotaci pak byla vázána i dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Investice za celkem 800 milionů korun se tak zatím konat nebude. „Nyní budou muset zejména krajští zastupitelé řešit co se bude dít dále. Objekt Císařských lázní totiž patří Karlovarskému kraji," dodal primátor.

I kdyby se dotaci nepodařilo i na dále získat, měly by opravy Císařských lázní pokračovat, i když by se jednalo jen o rekonstrukce po malých částech. Podle Evy Valjentové však bude muset toto rozhodnutí udělat až nové vedení Karlovarského kraje.