Zcela zásadní proměnou by mohlo projít městské koupaliště v Sokolově. Město má velkou šanci dosáhnout na dotaci ve výši 71,8 milionu korun. Rekonstrukce by vyřešila problém starých betonových nádrží, ve kterých prosakuje voda. Koupaliště jako jediné v západních Čechách napouští bazény pitnou vodou. Opravy by ale znamenaly uzavření bazénu na jednu sezonu.

„Chemie rozežírá beton. Dochází k průsakům a únikům vody," potvrdil místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček. Revitalizace plovárny by zcela změnila její vzhled. Místo dvou dosavadních bazénů by zde vyrostla jedna velká nádrž. Brouzdaliště pro malé děti by zůstalo zachované. Pokud by nevyšla dotace, byl by to pro město problém.

„Museli bychom opravy platit ze svého nebo v krajním případě koupaliště zavřít. Chceme ho však udržet v provozu," slíbil Sedláček.Sokolov se snaží využít dotaci ze znovu otevřeného ROP Severozápad. je mu totiž jasné, že podobné peníze už pravděpodobně nikdy nepřijdou. V současné době se připravuje výběrové řízení na technický dozor investora i na zhotovitele stavby, aniž je známo, zda bude dotace přiklepnuta či nikoliv.

Kámen úrazu je totiž v tom, že do 20. června musí být z projektu prostavěno 15 procent. A kdo nebude připravený, má smůlu a komise rozhodující o dotacích ho nevybere. Finanční spoluúčast města na tomto projektu je zhruba deset milionů korun.

„Pokud dostanou návštěvníci zbrusu nové koupání, jednu sezonu bez městské plovárny bych oželela. Navíc je tu vodní nádrž na Michalu, takže bez koupání lidi nezůstanou," řekla Markéta Šnajdrová ze Sokolova.