Pro hotel Thermal však příprava začíná již mnohem dříve, jelikož zde poskytujeme kromě promítacích sálů i pracovní zázemí organizátorům, tisková a akreditační centra.

„V minulých letech jsme zmodernizovali Malý a Velký sál, kam jsme pořídili celkem 1391 nových sedaček a zdigitalizovali jsme obě kina a všechny tři menší promítací kinosály. Ve Velkém sále se pravidelně odehrává zahajovací a ukončovací ceremoniál Mezinárodního filmového festivalu. Novinkou letošního roku pro návštěvníky je pořízení 63 nových sedaček a podlahové krytiny v kinosále C. za zhruba půl milionu korun," uvedl generální ředitel hotelu Josef Pavel.

První kamiony s materiálem potřebným pro festival dorazily 11. června. V této době již museli všichni nájemci hotelu vyklidit své prostory. Zároveň i řada zaměstnanců musí uvolnit své kanceláře ve prospěch festivalu.

„Festivalové produkci předáváme 52 sálů, salónků a kanceláří. Tyto prostory jsou přeměňovány dle návrhů architekta Mezinárodního filmového festivalu tak, aby funkčně splňovaly podmínky nutné pro práci organizačního týmu. Na ploše před hotelem vyrostou stany s občerstvením a na parkoviště přijede jako každoročně nafukovací kinostan," dodal Pavel.