„Na linku 158 zavolala žena, že zahlédla nad odstavenou vlakovou soupravou mezi Sokolovem a Citicemi elektrický výboj a slyšela volat o pomoc. Okamžitě se na místo rozjely sokolovské policejní hlídky. Po příjezdu na místo běželi policisté mezi odstavené vlakové soupravy. Jako první našli dívku, která byla zjevně popálená od elektrického výboje a zmateně se pohybovala mezi vlaky. Dívka policistovi sdělila, že je tam ještě její kamarádka, která je také popálená. Policista odvedl dívku na okraj silnice, kde si ji převzali právě přijíždějící záchranáři. Další policisté hledali druhou dívku, kterou po chvilce našli u jednoho z odstavených vagónů. Do příchodu záchranářů dívce poskytovali první pomoc," vylíčila mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Doplnila, že na místě byly celkem tři dívky, které se rozhodly, že budou odstavené vagóny na nádraží v Sokolově. „Dvě první dívky po výlezu na vagon zasáhl výboj z troleje trakčního vedení. Třetí dívka je bez zranění, v době, kdy došlo k výboji, ještě nebyla na střeše vagónu."

Mluvčí krajské záchranky Petra Bakurová uvedla, že obě dívky byly při příjezdu záchranářů při vědomí. „Mladší z nich utrpěla popáleniny druhého stupně na noze, ruce, břichu, hrudníku a krku. Starší pak utrpěla popáleniny prvního a druhého stupně na obou horních končetinách, stehně a bradě," řekla mluvčí krajské záchranky Petra Bakurová.

Kvůli zranění dívek byla omezena doprava na trati mezi Sokolovem a Chebem. Vlaky tak nabíraly zpoždění.

Záchranáři se podivují nad tím, jak zejména děti přelézáním vagónu v kraji riskují. „Jedná se již asi o pátý případ za poslední rok," poukázala Bakurová.