Divočáci jsou čím dál drzejší a odvážnější. Vidět je mohou lidé v samotném centru Sokolova i v okrajových částech. Řidiči popisují, jak musejí zastavit na silnici a nechat přejít na 30 divočáků. Objevovat se začali kanci už i u nově vybudovaných sportovišť v sokolovském areálu sportu a zdraví.

„Prasata dělají paseku v samotném centru. Viděla jsem od nich rozrytou zem vedle Ohře u bývalého hotelu Český dům," říká jedna z tamních obyvatelek. Další se přidává.
„Máme zahrádku ve Svatavě Podlesí a zpočátku rozrývala prasata jen kompost za plotem. Nyní si však troufnou už i na zahrádku. Zda jdou na spadané žaludy nebo cítí něco, nevím. Ale zůstává za nimi hrozná spoušť," říká jedna ze zahrádkářek Ilona ze Sokolova.

Blíží se i k novému sportovnímu areálu, který stál desítky milionů korun. „Divoká prasata již ničí areál zdraví v Sokolově. Zasáhne někdo oprávněný?" ptá se jeden ze Sokolováků Josef Novotný.

Ve střehu musejí být i řidiči. „Při jízdě po silnici na Rychnov jsem musel počkat, až přejde 30 prasat," říká jeden z řidičů.

„Myslivci nám říkají, že mají přísné podmínky pro odstřel divokých prasat ve městě. Není to ani rank policie ČR,jak tvrdí. Náš velitel městské policie se proto sešel s pracovníky životního prostředí při naší radnici. Snaží se dohodnout na nějakém postupu při větším výskytu prasat," tvrdí starosta Sokolova Jan Picka.