Organizuje prestižní dějepisnou soutěž, studenty vozí za významnými osobnostmi a také se díky němu řada lidí zamilovala do divadla. Když člověk vidí, jakému množství aktivit se manažer chebského gymnázia Miroslav Stulák naplno věnuje, nejde se nezeptat: Kdy spí? Na 100 procent pořádá také zájezdy do pražských divadel a v sobotu vypravil už neuvěřitelný 1700. autobus. Jeho posádka si tentokrát užila nový muzikál Lucie.

Přání? Plní

„Nebýt Miroslava Stuláka, řada lidí by se patrně do pražských divadel vůbec nedostala," říká Růžena Patzenhauerová, která se zúčastnila vůbec prvního zájezdu a nenechala si ujít ani ten sobotní, jubilejní. Během té doby viděla asi 150 představení. A jak potvrzuje, když má někdo nápad na konkrétní představení, vždy se mu snaží Miroslav Stulák vyhovět. „Chtěli jsme jet například do divadla Ungelt, kam se ale velmi špatně shání lístky. Pro něj to ale nebyl problém, vytvořil si tam kontakty a mohlo se jet. A co víc, vždy vybere skvělá místa. Obdivuji také jeho organizační talent, vše je skvěle připravené," dodává s tím, že sami zájemci by se na představení autobusem či vlakem kvůli nevyhovujícím spojením dostávali jen stěží.

Už 22 let

První 'divadelní' akci uspořádal před 22 lety. „Zájezd jsem zorganizoval na sklonku října 1992 a hned to byla lahůdka komedie Dohazovačka ve vinohradském divadle v hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou," popisoval Miroslav Stulák. „Oslovil jsem tehdy různé chebské podnikatele, kteří začali podporovat mé školní aktivity, a chtěl jsem pro ně 'něco' udělat, abych si udržel jejich podporu. Byl to tehdy opravdu šťastný nápad. Lidé byli spokojeni, zvláště když si po představení mohli s paní Bohdalovou popovídat. Za pár týdnů jsem akci zopakoval pro další podnikatele, opět s úspěchem." Postupně se k podnikatelům přidávali jeho kolegové pedagogové, přátelé kolegů, přátelé přátel… Po dvaadvaceti letech už mají zájezdy stovky příznivců v celém regionu. „Mám několik desítek lidí, kteří jezdí pravidelně každý měsíc, drtivá většina pak jednou dvakrát v průběhu divadelní sezóny," odpovídá, kolik s ním jezdí věrných účastníků.

O muzikály byl obrovský zájem

A mají lidé raději činoherní, nebo muzikálová představení? „Převažují muzikály, zejména ve druhé polovině 90. let, kdy se hrály vůbec nejúspěšnější muzikály Jesus Christ Superstar a Dracula. To byla doba, kdy mne lidé po večerech doslova bombardovali telefonáty, zájem byl mimořádný. To už se nikdy opakovat nebude. V posledních dvou třech letech se jim přiblížil co se týče úspěšnosti muzikál Děti ráje. Mnozí ho viděli hned několikrát a koncem března jedu na jeho úplně poslední představení. Ještě by končit nemusel, protože má neustále vyprodáno, ale musí uvolnit místo připravovanému muzikálovému projektu Fantóm opery, který bude mít premiéru po prázdninách," popisuje Stulák.

Miroslav Stulák. Sám tak viděl nepřeberné množství představení, jeho srdeční záležitostí je ale Brouk.

„Už 17 let pravidelně a opravdu rád navštěvuji představení Divadla na Vinohradech s názvem 'Brouk v hlavě' v hlavní roli s fantastickým Viktorem Preissem," přiznává s tím, že právě do tohoto divadla vypravuje autobus nejčastěji, už zde byl 250krát.

V divadle strávil tři roky života

Není divu, že volného času má poskrovnu.

„Je to samozřejmě pravda, ale zvykl jsem si a hlavně mne to baví. Nedávno jsem si spočítal, že jsem byl v Praze přes 1100 víkendových dní, to jsou vlastně tři roky života. Naštěstí mám manželku, která má pro mou práci pochopení a respektuje ji," říká Miroslav Stulák. Jak podotýká, stojí to za pocit, že nebýt jeho, tisíce lidí by nikdy neviděly různá úžasná představení, na která je často takřka nemožné získat bez dobrých kontaktů lístky.