Průmyslové zóny u Ostrova a Chebu fungují. Druhá jmenovaná se navíc neustále rozšiřuje a mohla by být pro ostatní vzorem. U Sokolova nestojí žádná. Proběhlo již nespočet jednání v tomto směru, ale to je zatím vše. Sokolovsko je přitom zmítané jednou z největších nezaměstnaností v regionu. Nabízí se využít zdejší velké plochy, které zůstaly v okolí Sokolova v důsledku předchozí dolové činnosti. Tyto plochy však ve většině případů vlastní těžaři ze Sokolovské uhelné.

O rozvoji zaměstnanosti a zón lehkého průmyslu jednal v Sokolově s vedením města, kraje a Sokolovské uhelné generální ředitel vládní agntury Czechinvest Karel Kučera. Na jednání informoval vedení Sokolova, že na odkup ploch pro budoucí průmyslové zóny městem od Sokolovské uhelné je možno využít vládních dotačních programů. Ty lze dokonce využít až do sta procent ceny pozemku.

Přítomný generální ředitel Sokolovské uhelné Jiří Pöpperl toto řešení například u části pozemků mezi Sokolovem a Starým Sedlem podpořil. Podle Kučery je Sokolovsko pro Czechinvest prioritou jako jeden ze strukturálně postižených regionů.

„V poslední době zde byla řada jednání se zástupci investorů, je tu příznivě rozvinutá přenosová soustava, jsou tu elektrárny i výsledky naší návštěvy jsou velmi pozitivní, stejně jako přístup krajské a městské samosprávy. Kdyby to tak šlo všude, bylo by to úžasné," podotkl ředitel Czechinvestu. Sokolovská uhelná nabízí Czechinvestu pro investory lokalitu bývalých důlních a zpracovatelských provozů Přátelství – Silvestr mezi Dolním Rychnovem a Citicemi.