Mnoho zájmových kroužků stálic nabízí pro mladé domy dětí a mládeže (DDM) v regionu. V letošním roce však některé z nich zavedly řadu novinek, jako je robotický tanec dubstep či 'klub milovníků knih'.

Mariánskolázeňský Městský dům dětí a mládeže Dráček avizoval novinky mezi kroužky na svém webu dokonce už v půlce prázdnin. „Kromě již tradiční nabídky jsme v letošním roce zavedli také několik nových kroužků," uvedla ředitelka DDM Irena Bornová. „Za zmínku stojí například kroužek dubstepu elektronického tance pro kluky a holky od 11 let, či kroužek 'Gurmáni z Dráčku', při němž budou děti vařit jídla od předkrmů až po zákusky. Dále jsme zavedli celou řadu kreativních kroužků i pro juniory," upřesnila.

Dráček také nabídne aktivity se sportovním nádechem, jako je všestranné cvičení na nářadí se základy sportovní gymnastiky nebo scénický tanec.

Jaké novinky připravil ašský Městský dům dětí a mládeže Sluníčko? „Otevíráme dohromady 44 aktivit pro školáky a devět pro předškoláky a je mezi nimi i velká řada novinek," potvrdila Chebskému deníku ředitelka Sluníčka Eva Holečková. „Začali jsme například spolupracovat s ašským gymnáziem, a tak se začneme zaměřovat i na starší děti. Od září začneme s kroužkem tvůrčího psaní. V dnešní době internetu a mizícího zájmu o knihy zavádíme novinku ve formě čtenářského klubu. Při něm bychom rádi dětem ukázali kouzlo knih. Kroužek by tak měl být zaměřený hlavně na děti, které mají o četbu zájem," upřesnila.

Mezi další novinky ve Sluníčku patří také cvičení pro těhotné maminky a skupinová sezení pro maminky starající se o dvojčata, neboť způsob jejich výchovy je velice specifický.

„Uvidíme, jakou budou mít tyto kroužky mezi lidmi odezvu," dodala Holečková.

Chebský Dům dětí a mládeže Sova nabídne od září jako každoročně kolem stovky zájmových kroužků, které se odehrávají jak v prostorách DDM, tak ve školách v Chebu.

Sova od září opět nabídne například taneční kroužek street dance či tvořivý klub novinářů nebo filmařů. Ten v minulém školním roce exceloval při mnoha soutěžích.